İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yüzdeki Tüylerden Sonsuza Kadar Kurtulma !

Kadınlarda, çeşitli nedenlerden yüz bölgesinde tüylenme meydana gelir. Yüzdeki tüylerden kurtulma için kesin bitkisel çözümler makalemizde bu derdinize deva olabilecek Güzellik Uzmanları tarafından tarifi verilen doğal tariflere yer verdik.

Çağla Şikel Tüylerinden Nasıl Kurtuluyor Videodan İzleyebilirsiniz !

Güzellik Uzmanı Şems Aslan’dan Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yöntemi

2 yemek kaşığı pirinç unu
2 yemek kaşığı nohut unu
Yarım çay kaşığı zerdeçal
2 yemek kaşığı süt
1 yumurta akı
2-3 damla limon suyu
Pirinç, nohut unu ve zerdeçalı karıştırın, krem kıvamına gelsin. Kıl olan yerlere sürün. Kuruyana kadar bekletin. Kuruduktan sonra masajla çıkarın. Yüzünüzü yıkamayın. Ardından 1 yumurta akı ile 2-3 damla limonu karıştırın. Bu karışımı yüze sürün. 20 dk sonra ovalayıp çıkarın. Yüzünüzü yıkayıp kurulayın.

Güzellik Uzmanı Meltem Açıkel’den Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yöntemi (1. Yöntem)

1 yemek kaşığı nohut unu
1 yemek kaşığı zerdeçal tozu
2 yemek kaşığı hardal yağı
Nohut ununu internetten temin edebilir yahut evinizde yapabilirsiniz; istediğiniz miktardaki nohutu haşlayın, blenderdan geçirip un haline getirin. Cam bir kavanozda saklayabilirsiniz. 1 yemek kaşığı nohut unu, 1 yemek kaşığı zerdeçal tozu ve 2 yemek kaşığı kadar da hardal yağını kaseye koyup karıştırın. Tüylerinizi ağdayla veya herhangi bir yöntemle temizleyin. Bu karışımı istenmeyen tüylerin olduğu yerlere sürün. Kurumaya bırakın. Kuruyunca hafifçe ovarak çıkarın. Ardından suyla yıkayın. Hafta 1 kez devam edin. Yüzdeki tüyleri yok etmek için de kullanabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Meltem Açıkel’den Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yöntemi (2. Yöntem)

3 diş sarımsak
3 adet orta boy soğan
1 tüp kara merhem (eczaneden temin edebilirsiniz)
Hazırlanışı ve kullanımı:

3 adet soğanın kabuklarını soyun, fırın kağıdına sarın ve fırında pişirin. Haşlanan soğanların içine; 3 diş sarımsağı ve 1 tüp kara merhem ekleyip blender yardımı ile pürüzsüz hale getirin. Krem kıvamına gelen tüy dökücü kremi cam bir kavanoza koyun. Haftada 1 kere tüylü ya da tüysüz uygulayacağınız bölgeye sürün, 15-20 dakika bekleyin ve durulayın. Bu tarifi düzenli olarak uyguladığınız takdirde 1 ay sonra kıl köklerinin zayıfladığını ve tüylerinizin azalmaya başladığını, bir kaç ay sonra da gözle görülür bir seyrelme göreceksiniz. Bu tüy yüz dahil tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz.

Yüzdeki Tüylerden Kurtulmak İçin Yöntemler Nelerdir?

Kimyasal tüy dökücü kullanın

Bu ürünler krem, losyon vb. formlardadır. Ucuzdurlar, kullanımları kolaydır ve acısızdırlar. Marketlerde satılan yüz için tüy dökücü krem ve spreyleri kullanıp yüzünüzdeki tüylerden, kıllardan kurtulabilirsiniz.

İple alın

İple tüy alma, yüz geneli ve bıyık alımında en çok tercih edilen yöntemlerdendir. Kolayca öğrenilebilir, yapması kolaydır, ip hariç herhangi bir araç gerektirmez. Yapmanız gereken şey yalnızca iple kıl ve tüy almayı öğrenmek olmalıdır.

Cımbız

Cımbızla kıl almak ucuz, etkili bir yöntemdir ve yüzdeki tüyler için uygundur. Cımbız kullanmanın negatif yanları ise cımbızın kılları tek tek yolmanın çok zaman alması ve hassas bölgeler için acı verici olmasıdır.

Epilatör kullanın

Epilatör cihazları birden fazla kılı aynı anda çekme özelliğine sahiptir. Etkili, hızlı ve uygun fiyatlıdır, ilk birkaç kullanımda acılı olabilir.

Ağda yapın

Yüz tüylerinde en çok kullanılan yöntemdir. Maliyeti alanın büyüklüğüne göre değişir, genelde ucuzdur. Etkileri birkaç hafta sürer fakat işlem acılıdır.

Dikkatlice tıraş edin

Yüzünüzde sizi rahatsız eden tüyleri tıraşla alabilirsiniz. Fakat traş tüylerin daha kalın ve koyu çıkmasına neden olur. Ayrıca diken gibi sık sık çıkmasına ve batığa da yol açabilir.

Tüyleri boyamayı deneyin

Renk açmada denilir ve tüylerin cilt tonuyla aynı ya da yakın olması amaçlanır. Böylece kıllar fark edilmez hale gelirler.

2.Yöntem Daha kalıcı yöntemler

Lazer epilasyon düşünün

Lazer atımları kıl köküne uygulanır ve köke zarar verir. Otomatik olarak kılları almaz fakat zamanla kılların tamamen yok edilmesini sağlar. Birkaç yüz dolar maliyetindedir ve bir yıl boyunca işlemleri sürer.

Elektroliz düşünün

FDA tarafından kalıcılığı onaylanmış tek yöntem budur. Deri içine çok küçük bir iğne sokulması ve saçın büyümesini sağlayan kökün tahrip edilmesi ile yapılır. Bu çok etkilidir ve lazer epilasyon ile fiyatı aynıdır. Termoliz ve Blend gibi elektroliz yara izine neden olabilir ve koyu ciltler için önerilmez. Galvanik denilen tip 1 elektroliz yara izine neden olmaz ve tüm ciltler için uygundur.

Reçeteli kremler deneyin

Yukarıdaki tüy dökücü kremlere çok benzer reçeteli kremler vardır. Genellikle tüyleri tamamen ortadan kaldırmasa da bazı durumlarda buna neden olduğuna dair kanıtlar vardır.

Hormon tedavileri veya oral kontraseptif deneyin

Kıl kalınlığı ve koyuluğu hormon bozukluğundan kaynaklanıyorsa hormon tedavisi ya da oral kontraseptif denenebilir. Seçenekleriniz ve durumunuz hakkında doktorunuzla konuşun.

Haberi Beğendiniz mi ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İzmir Dizi Fragman Tv En Güzel Aşk Sözleri , pdf e-kitap indir