#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  6,8223
  %0,16
 • EURO
  7,5691
  %0,29
 • ALTIN
  379,35
  %0,80
 • BIST
  8,4542
  %0,71
Türkiye’de Bulunan UFO Üssü Var Mıdır ?

Türkiye’de Bulunan UFO Üssü Var Mıdır ?

Dünya dışı yaşam ve onlara ait araçlar olduğu düşünülen ufolar hakkında pek çok iddia ve teori ortaya atılmıştır. Bazı bölgelerde saklanmış gemiler olduğu söylenirken bazı yerlerde de Uzaylılara ait üsler olduğu iddia edilmekten ve kısıtlı delillerle de bu iddialar dayanak sağlanmaktadır. Ülkemiz de bazı insanlar bu olaylar neden sadece Amerika’da oluyor diye sormakta ve bunu büyük devletlerin bir oyunu olarak düşünmektedir.

Oysa tarih boyunca dünyanın hemen her bölgesin de ufo ve gökyüzü anomalileri gözlemlenmiş ve bazıları kayıt altına alınmıştır. Hatta antik çağlarda gözlemlenen bu cisimler dünyanın diğer ucunda birbirinden bağımsız pek çok toplum tarafından mağara resimlerine kabartma ve minyatürlere şüphe götürmez şekil de işlenmiştir. Ülkemizde de sık sık Ufo gözlemleri yapılmaktadır. Yine de Amerika hem nüfus hem de toprak tarafından büyüklüğü ekonomik ve teknolojik imkanları insanların eğitim seviyeleri düşünüldüğünde burada daha fazla gözlemin kayıt altına alınması son derece normaldir.

Yaşadığımız yüz yılda Ufo fenomenlerine merak duyan insanların çoğalmasının başlıca sebeplerinden bir tanesi de meşhur roswell ufo kazasıdır. Ufo teorisyenlerinin bir başka odak noktası da 51. Bölgedir. geçtiğimiz yıllarda sızdırılan bir rapordan yola çıkan araştırmacılar kaliforniya açıklarında bir su altı ufo üssü keşfetmişlerdir. Google Earth yer seçimi yardımı ile, Pasifik Okyanusu’nun dibinde büyük, düz bir platform göze çarptı. Bu anormal yapı insan ırkının yanı başında iyi korunmuş bir sır gibi durmaktadır.

Suyun 600 metre altındaki bu tuhaf görünümlü platform Malibu, Kaliforniya, açıklarında yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bu kadar tuhaf olan nedir, diye sorabiliriz? Ocak 2019 da deepwebe sızdırılan 2011 tarihli başka bir 51. Bölge raporundaysa Amerikan deniz kuvvetleri Akdeniz görev gücü komutanlığının gönderdiği istihbaratlardan yola çıkılarak tespit edilen frekans ve enerji anomalileri neticesinde Türk kara sularında kalan geniş bir bölge işaret edilerek burada dünya dışı yaşama ait bir üssün olabileceğinden bahsediliyor.

Var olduğu düşünülen üs karadan yaklaşık 30 km açıkta 2.4 km derinlikte yer alıyor. 2010 senesinde bahsedilen koordinatta Amerikan donanmasına ait USS Hamilton isimli kruvazörün 2 hafta boyunca demirlediği de verilen detaylar arasında. Deniz tabanında elbette ki pek çok girinti çıkıntı ve doğal oluşumlar var. Ancak bahsedilen koordinata dikkatli şekilde baktığımızda buranın sonradan yapılmış kusursuz bir dikdörtgen yapı olduğu hemen anlaşılıyor. Dikdörtgen yaklaşık 6 km uzunluğunda ve 2.5 km genişliğinde Şimdi dikkatle izleyin. İlginç şekilde Google earth de tüm Akdeniz’in tabanı adım adım görülebilirken dikdörtgen yapı yandan veya farklı açılardan görüntülenemiyor.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır