#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  6,8665
 • EURO
  7,8346
 • ALTIN
  399,06
 • BIST
  1,1397
Smile Dog Laneti Nedir ve Nasıl Ortaya Çıktı ?

Smile Dog Laneti Nedir ve Nasıl Ortaya Çıktı ?

90’lı yılların ortalarında disket ve internet ortamında yayılmaya başlayan bir görselde husky cinsi köpeğe benzer bir yaratık, kamera flaşı ile aydınlatılmış karanlık bir odada oturur vaziyette görülüyor. Arka planda insan eli izi şeklindeki kan lekesi göze çarpıyor.Kocaman ağzı,büyük dişleri ile rahatsız edici bir şekilde sırıtan bu yaratığın çok beyaz, çok düz, çok keskin ve insan dişine benzeyen ön dişleri hemen dikkat çekiyor. Bu resmin orijinalini görenlerin, aynı sahneyi olur olmadık anlarda görmeye başladıkları, kabuslar gördükleri, psikolojilerinin bozularak en sonunda intihara sürüklendikleri iddia ediliyor.

Yıllardır “Gülümse, Tanrı seni seviyor” başlığı ile yayılan bir e-mail’in smile.jpg ekiyle birlikte internet dünyasında yayılan bu resmin 400’e yakın kişinin intihar etmesine sebep olduğu öne sürülüyor.Aslında internet üzerinde yayılan Smile Dog resimlerinin orijinal olmadığını,insanlarda bu olumsuz etkileri yaratanın orijinal resim olduğu söyleniyor. Orijinal resmin efsanevi güçleri olduğuna ve bir lanet taşıdığına inanılıyor. Bu lanetten kurtulmanın tek yolunun ise, resmi herhangi bir sitede, sosyal ağ platformlarında veya e-mail yolu ile birine göndererek paylaşmak olduğu belirtiliyor.

Bu hikayenin kaynağı Creepypasta adı altında kısa korku hikayeleri yayınlayan bir internet sitesi.Çeşitli şehir efsaneleri, ürkütücü hikayeler ya da yaşanmış garip paranormal olayların anlatıldığı bu platformdaki hikayelerin en ünlüleri smile dog, slenderman ve jeff the killer.Burada yayınlanan smile.dog’un hikayesi klasik bir gerilim hikayesi gibi aslında. Amatör bir yazar bu olayı yaşamış bir kadından aldığını söyleyerek hikayeyi yazmış. Bugüne kadar duymayanlar için hikayeyi kısaca özetleyecek olursak;Yıllardır bir efsane olarak yayılan smile dog hikayesine kafayı takan genç bir öğrenci,bu resmin lanetinden etkilenen kişiler arasında en bilinenlerden biri olan Mary E. İsimli kadınla röportaj yapmak için yıllarca uğraşıyor.En sonunda röportaj yapmaya razı olan Mary E.’nin evine gittiğinde kadın röportaj yapmaktan vazgeçerek,kötü bir ruh haliyle,bu işin peşini bırakmasını söylüyor.

Bir yıl sonra ise Mary E. Bir e-mail göndererek bu resimle olan hikayesini anlatıyor. Hikaye görüldüğü gibi “bu mesajı 10 kişiye yayarsanız beladan korunursunuz” şeklindeki eskiden beri var olan bir inanç üzerine kurulmuş.Bu da hikayenin aslında şakacı birinin uydurması olabileceğini düşündürüyor .Kısacası gerçek olmama olasılığı yüksek.Ama şu da var ki Smile.dog adı altında paylaşılan ve sahtesi olduğu söylenilen bu resimler bile insanı biraz korkutmuyor değil.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Belgesel Seyret