#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  6,7366
  %0,47
 • EURO
  7,5761
  %1,00
 • ALTIN
  367,68
  %-1,28
 • BIST
  8,4864
  %0,83
SGK KPSS Puansız Kamu Personeli Alımı işte Başvuru Şartları !

SGK KPSS Puansız Kamu Personeli Alımı işte Başvuru Şartları !

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamada KPSS şartı olmadan personel alımı yapılacağına yer verildi. Farklı kadrolara yapılan personel alımında adaylar 7 şehirde istihdam edilecek. İşte SGK tarafından yayımlanan ilanın detayları.

SGK KPSS şartsız personel alımı yapıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayımlanan duyuruda , farklı kadrolarda ve şehirlerde istihdam etmek üzere personel alımı yapılacağına yer verildi. 11 kadroya yapılan personel alımında adaylar Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde istihdam edilecek.

“Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında çalıştırılacak olan adaylar , proje süresi boyunca 7 İLDE çalışacak.

33 AY

SGK tarafından yapılan açıklamada alınacak personellerin maaşları ve çalışma süreleri hakkında şu ifadelere yer verildi:

“Seçme sınavı sonucunda başarılı olan adaylar, Sosyal Güvenlik Kurumu’nda iş sözleşmesine istinaden istihdam edilecektir. Başarılı olan adaylar, 4857 Sayılı İş Kanunu kapsamında belirli süreli iş sözleşmesi ile istihdam edilecek olup, devlet memurluğu ile herhangi bir ilgileri bulunmayacaktır. Sözleşmeler en fazla 33 ay için yapılacak olup, proje süresiyle sınırlıdır. Sözleşmelerin yenilenmesi ve uzatılması söz konusu değildir. Ücret ve diğer haklarla ilgili bilgiler adaylarla sözlü sınava davet aşamasında paylaşılacaktır”

KADRO DAĞILIMI VE PERSONELLERİN ÇALIŞACAĞI İLLER

BAŞVURU DETAYLARI

SGK tarafından yapılan açıklamada başvuru detaylarına şu şekilde yer verildi:

Güvenlik soruşturması engeli bulunmamak
Kamu haklarından mahrum bulunmamak
Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak,
Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak
Yurt içi/yurt dışı seyahat engeli bulunmamak

MEZUNİYET VE DİĞER ŞARTLAR

BAŞVURU

SGK tarafından yapılan açıklamada bavurularını başvuru formu ve aşağıdaki evraklarla birlikte “Sosyal Güvenlik Kurumu B Blok Kurum Gelen Evrak Servisi (Z-28) Ziyabey Cad., No:6, Çankaya, 06520, Ankara” adresine şahsen veya posta yolu ile teslim etmesi gerektiğine yer verildi.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın