İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sağlık Bakanlığı 25 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak !

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında personel alımları hakkında müjde verdi. Bakan Koca açıklamalarında 2019 yılında toplam 25 bin kamu personeli alımı yapılacağını ifade etti. Bakan Koca açıklamalarında söz konusu ilan duyurularının ne zaman yayımlanacağını da ifade etti. Bunun yanı sıra Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı hakkında kadro dağılımı da belli oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında personel alımları hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Koca açıklamalarında yeni hastaneler açıldığını, sadece Ankara bİlkent Şehir Hastanesinde 12000 kişinin çalışacağını ifade etti. Ayrıca Bakan Koca 2019 yılı toplam personel alımı kapsamında 25 bin kişiye iş imkanı verileceğini ifade etti.

Sağlık Bakanı Koca açıklamalarında kamu perosneli alımı için yayımlanacak olan ilan tarihlerini de belirtti. Bakan Koca açıklamalarında Nisan ayı itibariyle duyuruların yapılacağını belirtti.

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Hemşire, ebelik ve yardımcı personel ile ilgili, biz her gün yeni hastaneler açıyoruz. Bu açılan hastaneler nedeniyle bizim önümüzdeki aylar, ihtiyaçlarımız zaten söz konusu olacak. Sadece Bilkent’te çalışacak kişi sayısı 12 bin olacak. Bunun 7 bini sağlık personeli. Şu an 4 bin kişi çalışıyor. Önümüzdeki ayda bununla ilgili bir planlama yapılıyor. İlanlar bu çerçevede yapılmış olacak.”

KADRO DAĞILIMI

Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı kapsamında ilk etapta 12 bin kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Bu bağlamnda şu kadrolarda kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi:

664 hasta yönlendirme ve danışma(tıbbi sekreter, resepsiyon, refakat, hasta taşıma),

55 çağrı merkezi görevlisi,

313 oda destek personeli

500 mutfak personeli(aşçı, aşçı yardımcısı, kepçeci, bulaşıkçı, meydancı, depo personeli)

978 temizlik personeli (hastane ve hastanede temizlik süreçleri)

450 hastane güvenliği

62 otopark personeli

Haberi Beğendiniz mi ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İzmir Dizi Fragman Tv En Güzel Aşk Sözleri