#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  6,8174
  %0,67
 • EURO
  7,5546
  %1,27
 • ALTIN
  376,05
  %1,05
 • BIST
  8,4129
  %1,28
PTT KPSS Şartsız Personel Alımı Kadro Dağılımı ve ilan Tarihi !

PTT KPSS Şartsız Personel Alımı Kadro Dağılımı ve ilan Tarihi !

2019 yılı PTT 5 bin personel alım ilanı en çok merak edilen ilanların başında geliyor. Kurum tarafından yapılacak olan olan alımlar için adayların bilmeleri gereken bazı detayları haberimizde derledik.

Öncelikle PTT tarafından yapılacak olan alımların hangi tarihler arasında yayınlanacağına dair değerlendirmelerimizi siz okuyucularımıza aktarıyoruz.

PTT 2019 yılı için ne zaman ilana çıkacak?

PTT personel alımları hangi kadrolardan olacak?

PTT personel alımına dair adayların dikkat etmesi gereken hususlar neler?

Tüm bu soruların yanıtlarını sizlerle paylaşıyoruz.

PTT PERSONEL ALIMI İÇİN NE ZAMAN İLANA ÇIKILACAK?

PTT 2019 yılı personel alımlarına dair net bir açıklamada bulunmadı. Ancak kurum bundan önceki senelerde yapmış olduğu alımları aynı dönemler içerisinde yaptı. Buna göre 2018 yılını referans alarak kurumun Mayıs ve Haziran döneminde alım ilanını yayımlaması bekleniyor.

Bu süreçte başvuruları toplayacak olan PTT başvuruların değerlendirmesinin ardından başvuru sonuçlarını açıklayacak. O süreçten sonra evrak teslim işlemlerini alacak kurum yazılı sınav süreci, sınav sonuçlarının açıklanması, sözlü sınav, sözlü sınav sonuçları ve nihai listeleri açıklayarak süreci tamamlayacak.

HANGİ KADROLARDAN ALIM YAPACAK?

PTT personel alımı kadroları içinde ilan tarihi gibi resmi açıklama gelmedi. Ancak 2018 yılı alımlarına göre; PTT 5 bin personel alımında olacak muhtemel kadroların şu şekilde olması bekleniyor.

PTT Personel Alımı 1. Grup Pozisyonları; Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk), PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi)

PTT Personel Alımı 2. Grup Pozisyonları; Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı), Postacı

PTT Personel Alımı 3. Grup Pozisyonları; Elektrik-Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Matbaacılık Teknikeri, Harita Teknikeri, Teknik Ressam, Metal İşleri Teknikeri.

KPSS ŞARTI YOK

PTT personel alımları için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılım gösterme şartı taep etmiyor. Kurum personel alımları için bünyesinde sınav düzenliyor ve alımları o sınav sonuçlarına göre alıyor.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın