• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Pancar Değil Şifa Hastanesi

Pancar Değil Şifa Hastanesi

Kırmızı görüntüsüyle bile dikkat çeken pancar göze faydasının yanında adeta bir ecza deposu gibi.

Kırmızı pancarın yeşil yaprakları demir, A, C vitamini bakımından oldukça zengin, yumru ve kök kısmı da folik asit, manganez, potasyum ve posa kaynağı.

Pancar, ona kırmızı rengini veren betalain adlı fitonutrientler sayesinde güçlü bir antioksidan ve antimikrobiyal bir kaynak aynı zamanda.

KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUR
Pancar lif içeriği yüksek bir besin olduğu için tokluk hissini artırıyor, mideyi daha geç terk ediyor. Böylece kilo vermeye katkıda bulunuyor.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ DESTEKLER
Pancar bileşenleri, özellikle de pancara kırmızı rengini veren betalain pigmentleri, güçlü antioksidan ve anti-inflamatuar (iltihap giderici) etki gösteriyorlar. Pancar içeriğindeki zengin C vitaminiyle bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de oldukça etkili oluyor.

YÜKSEK TANSİYONU DÜŞÜREBİLİYOR
Pancar içeriğindeki nitratlar sayesinde kan damarlarının genişlemesine katkıda bulunarak kan akımını artırıyor. Bu sayede kan basıncının düşmesinde etkili oluyor.

BAĞIRSAK HAREKETLERİNİ DÜZENLER
Pancar yüksek posa içeriğiyle bağırsak hareketlerini de düzenliyor. Bu etkisiyle gaz, şişkinlik, kabızlık ve hazımsızlık gibi sorunların önüne geçiyor.

SPORDA PERFORMANSI ARTTIRIR
Pancar antrenman sırasında dayanma süresini uzatıp daha geç yorulmaya ve bu sayede antrenman süresini uzatmaya destek oluyor.

KANSERE KARŞI ETKİLİ
Kırmızı pancar, içeriğindeki betalain antioksidan özelliği sayesinde serbest radikaller ve kanserli hücrelerle savaşıyor. Pancara kırmızı rengini veren bu pigment, ilaçların vücutta bıraktığı toksinlerin yok edilmesinde ve tümörün büyümesini önlemede etkili oluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM