İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ormanın En Karanlık Köşesi Holly Black kitap tanıtımı !

Hazel, ağabeyi Ben ile insanların ve perilerin birlikte hayat sürdüğü tuhaf Fairfold kasabasında yaşıyordu. Perilerin zararsız gibi görünen ve turistleri etkileyen dünyalarının ne kadar tehlikeli olabileceğini ve o dünyada saklı olan canavarların nasıl durdurulabileceğini biliyordu. Ya da bir zamanlar bildiğini düşünüyordu.
Ormanın derinliklerindeki cam tabutta uyuyan, sipsivri kulaklı ve herkesi kendine âşık edecek kadar yakışıklı çocuk ise büyük bir gizemdi. Ancak şimdi, hiçbir gücün uyandırmayı başaramadığı o çocuk, yüzyıllardır süren uykusundan uyanmıştı ve kasabayı korkunç bir savaşa sürüklemek üzereydi. Hazel, bir zamanlar olduğunu sandığı şövalyenin cesaretini, değer verdiği her şeyin bulunduğu kasabasını kurtarmak için yeniden kazanabilir miydi?
İlgi çekici karakterleri ve tüyler ürpertici tonuyla çok zevkli bir hikâye…

Gül
Ciddi ciddi beğeniyorum ben kadının yazım stilini.

Sibel
Güzel, akıcı bir hikayeydi.

Gül
Her ne kadar konu fantastik gibi görünse de bence duygusal kısmı daha baskın kitabın. Yani deli gibi bir arka plan oluşturma çabası olmadığından bana öyle geldi belki de. Bir de masalsı dil olayı var. Ben sevdim açıkçası ama herkesin hoşuna gider mi emin değilim. Tek kitap olması azıcık üzdü, ben bu iki çiftin hikayesini biraz daha uzun okumayı tercih ederdim.

Sibel
Yazarın Zalim Prens kitabında hikaye periler diyarında geçiyordu ve oradaki bazı karakterler insan dünyasına kaçıyor, orada yaşıyorlardı. Bu kitap bana o hikayenin insan boyutunda yaşananları gibi hissettirdi. Kurgu elbette farklı ama sanki aynı evrende yaşanıyor gibi. Bunun dışında ben masalsı anlatımı pek sevmem ama bu kitaptaki anlatım çok rahatsız etmedi. Aslında masalsı demeyelim de masalımsı gibiydi bazı yerler (Tahereh Mafi – Ötediyarla karşılaştırırsam). Belki de o yüzden takılmadım çok. Kurgu akıcı, sıkılmıyorsunuz okurken. Seri olmaması kısmına gelirsek bence tadında kalması daha iyiydi (Bıktım serilerden yavvv).

Haberi Beğendiniz mi ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İzmir Dizi Fragman Tv En Güzel Aşk Sözleri , pdf e-kitap indir