İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ölmeden Önce görmeniz Gereken 5 Muhtesem Yer !

Seyahat rotalarına mutlaka eklenmesi gereken sıra dışı yerler listemizde!
Amazon’dan Antartika’ya, dünyada görülmesi gereken birçok harika yer var. İnsan yapısı bu anıtlar ve doğa harikaları, seyahat rotalarına sıklıkla ekleniyor. Peki İrlanda’daki Devler Yolu’nu ya da Meksika’daki sualtı heykel parkını duymuş muydunuz?
Hiç bilmediğiniz, duymadığınız yerleri keşfetmek ve seyahat ajandanıza eklemek isterseniz, bizimle gelin. Dünyanın pek de bilinmeyen mücevherlerini keşfedeceğiz.

Amerika’daki Büyük Kanyon veya Afrika’daki Viktorya Şelaleleri gibi insanın hayal gücünü zorlayan manzaraları hemen hemen herkes bilir ama Yemen’de bulunan Sokotra Ejderha Ağacı’ndan çok az insanın haberi vardır.
Gövdesinden sızan ve antik çağda ilaç yapımında kullanılan koyu kırmızı renkli reçine insanlar arasında “Ejderha kanı” olarak ünlenince ağacın adı da Ejderha Ağacı olarak kalmış.

Bazı mekanlar insanda hayranlık hissi yaratır, bazıları ise şoka uğratır. Rusya’daki Mir elmas madeni insanı şoka uğratan yerlerden. Genişliği 1 km.’yi bulan maden, dünya üzerinde insan eliyle kazılan en büyük ikinci çukur olma özelliğini taşıyor.
Rusya’nın Sibirya bölgesinde yer alan maden 10 yıldır kapalı ve kar kaplanmış haliyle çok daha etkileyici…

İnsanoğlu dünyanın hemen her yerinde doğaya kafa tutarak kendi yapılarını inşa etmiş. Bazı yerlerde ise doğa verdiklerini geri almış ve adeta “Ben buradayım” demiş. Kamboçya’daki Ta Prohm tapınağı da aynen bu şekilde doğaya teslim olmuş bir yapı.
12. yüzyıl sonlarında ormanın ortasına inşa edilen ve asıl adı Rajavihara olan tapınak, 18 rahip ve 615 dansçıya ev sahipliği yapmış. Yaklaşık 400 yıl önce terk edilen yapıyı doğa tekrar geri almış. Bugün antik yapılarla dev ağaçları iç içe geçmiş olarak görmek mümkün

İsmini bu kadar hak eden çok az mekan bulunur. İnsanların turistik ziyaret dışında yollarının asla düşmesini istemedikleri Ölüm Vadisi, bugüne kadar yeryüzünde ölçülen en yüksek yüzey ısısının kaydedildiği yer.
1913 yılında kayda geçen 56.7 derece ile rekorlar kitabına giren dev vadide ayakkabılarınızın altı eriyor ve aşırı terleme sonucu vücudun elektrolit dengesi alt üst oluyor. Giderken yanınıza şapka almayı unutmayın.

İnsanlar yüzyıllar boyunca suyun altında kayıp kıta Atlantis’i aramışlar. Meksika açıklarında suya dalan birisi de kayıp medeniyeti bulduğunu sanabilir ama bu seferki ne yazık ki insan yapısı.
Cancun’da sualtına yerleştirilen ve tropik balıklar eşliğinde okyanus zemininde uzanan insan yapısı heykeller unutulmaz bir dalış macerası yaşatabilir.

Haberi Beğendiniz mi ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İzmir Dizi Fragman Tv En Güzel Aşk Sözleri , pdf e-kitap indir