#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  $1.313,4600
 • EURO
  $0,2872
 • ALTIN
  $34.753,0000
 • BIST
  $147,0700
Milli Savunma Bakanlığı En Az İlkokul Mezunu 600 İşçi Alım ilanı !

Milli Savunma Bakanlığı En Az İlkokul Mezunu 600 İşçi Alım ilanı !

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) hafta sonuna girilirken 600 işçi alımı yapacağını alacağınız duyurmuştu. MSB tarafından yayımlanan ilan metninde alımlar ile ilgili genel bilgi verilmiş ilanın İŞKUR aracılığıyla yapılacağı açıklanmıştı.

Bakanlık tarafından yayımlanan bu alım ilanına dair detaylar Türkiye İş Kurumu üzerinde yeni haftanın başlamasıyla yayımlandı.

Bu kapsamda;

* MSB işçi alımı kadro ve kontenjanları,

* MSB 600 işçi alımı başvuru şartları,

* MSB işçi alım ilanına başvuruların nasıl yapılacağına dair tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz.

MSB 600 İŞÇİ ALIM İLANI KONTENJANLARI

Milli Savunma Bakanlığı’nca yayımlanan personel alım ilanında yer alan açık kadrolar;

1. Grup İşçi Kadroları

İnşaat Boyacısı/Boyacı, Armadör İşçisi, Motor İmalat Bakım ve Onarım İşçisi, Fayans, Seramik Ve Karo Döşemecisi, Çarkçıbaşı (Gemi), Elektrikçi (Genel)(Bobinajcı-Elektrik (Bobinaj Sarma Operatörü)), Fiberglasçı, Marangoz(Gemi Marangozu), Optik Aletler İmalat İşçisi Ve Tamircisi, Frezeci (Freze Tezgah İşçisi), Dökümcü (Metal), Diğer Sıhhi Tesisat İşçileri Ve Boru Tesisatçıları,

2. Grup İşçi Kadroları

Genel Servis İşçisi (gemi), Otomatik Metal İşleme Transfer Tezgahı Ayarcı-Operatörü, Elektrikçi (Genel), Usta Gemici, Elektronik Teknisyeni, Haruri Muameleci (Döküm), İskele Kurucusu-İnşaat (Metal Veya Ahşap), Tesviyeci, Dizel Motorları Yakıt Pompası Ve Enjektör Ayarcısı, Raspacı (Gemi), İş Makineleri Operatörü, İş Makineleri Bakım ve Onarımcısı, Yapı Yalıtımcısı(İzolasyoncu (Gemi)), Metal Sac İşleme İşçisi,

3. Grup İşçi Kadroları

Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik), Kompresörcü (Gemi), Kızakçı (Gemi), Diğer Lastik İmalat İşçileri, Ağır Silah Bakım Onarımcısı, Marangoz, Soğutmacı Ve Havalandırmacı (İklimlendirme)(Soğutma Isıtma Sistemleri Bakım-Onarımcısı), Taşlama Tezgâh İşçisi, Sıvacı, Mekanik Bakım Onarımcısı, Tornacı (Torna Tezgahı Operatörü), Yelken, Çadır Ve Tente İşçisi.

BAŞVURU KOŞULLARI

Milli Savunma Bakanlığı 600 işçi alım ilanına başvuru yapacak adaylar için yayımlanan başvuru koşulları;

Türk vatandaşı olmak. 18 yaşını tamamlamış olmak. İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak. Millî Güvenlik Kurulunca Devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak). Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

İlkokul, Lise ve Üniversite Mezunu Adaylar Başvuru Yapabilecek

İlanda her kadro için ayrı ayrı başvuru koşulları belirlenmiş. Bu kapsamda ilanda ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunları için açık kadrolar bulunuyor. Adayların hangi meslek için başvuru yapacaklarsa o meslek için yayımlanan ilan metnini incelemeleri gerekiyor.

İlkokul Mezunları İçin KPSS Şartı Yok, Üniversite Mezunları İçin 60 KPSS Puan Şartı Var

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda ilkokul mezunu işçi alımı için yayımlanan ilanlarda KPSS şartı bulunmuyor. Ancak önlisans ve lisans düzeyinde yapılacak alımlar için KPSS’den en az 60 puan alınmış olması isteniyor.

O Açıklama; ”Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.”

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu kadrolar için ilanlara başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Başvurular 29 Mart tarihine kadar devam edecek. Adaylar bu süre zarfı içinde başvurularını İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabilecekler.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Belgesel Seyret