#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  6,8103
  %0,00
 • EURO
  7,5841
  %0,20
 • ALTIN
  380,95
  %0,01
 • BIST
  8,5210
  %0,05
Mehmet Barlas: YSK’nın kararına saygı göstermek demokratların ayıracı olacaktır !

Mehmet Barlas: YSK’nın kararına saygı göstermek demokratların ayıracı olacaktır !

Sabrın sonu selamettir… Neticede 31 Mart gününden beri sabrediyoruz. İstanbul’daki seçimde kullanılan oylara ne tür hilelerin karıştırıldığını anlamak için, gözlerimizi ve kulaklarımızı YSK’ya diktik.

Bugün toplanıyor

YSK, nihai kararını vermek için yarın toplanıyor. AK Parti’nin İstanbul geneli ve Büyükçekmece ile MHP’nin İstanbul geneli ve Maltepe için yaptıkları olağanüstü itirazların sonuçları belli olmak üzere. İlçelerin araştırma sonuçları YSK’ya ve parti temsilcilerine ulaştırılmış.

FETÖ parmağı

Ancak bu arada kuşkularımızın gerçek olduğunu gösteren haberler de gelmeye başladı. İstanbul’da seçimlerde usulsüzlük iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü sandık kurulu başkan ve üyeleri hakkındaki soruşturmada 43 şüphelinin FETÖ’yle irtibatı tespit edilmiş. Soruşturma kapsamında yapılan incelemelerde, şu ana kadar tespit edilen 43 şüpheliden 2’sinin kriptolu haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilmiş.

Diğer kanıtlar

Ayrıca şüphelilerden 41’inin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in talimatıyla Bank Asya’daki hesabına para yatırdığı belirlenmiş. Araştırmalarda, bu 41 şüpheliden 2’sinin ayrıca FETÖ’ye müzahir sendika üyeliğinin bulunduğu, birinin de FETÖ’ye müzahir bir şirkette SGK kaydının olduğu ortaya çıkmış.

Karara saygı

Evet… hepimiz gözlerimizi ve kulaklarımızı YSK’ya diktik, kararı bekliyoruz. Seçimlerin yenilenmesine dönük karar da çıkabilir, İmamoğlu’nun belediye başkanlığını devam ettirecek bir karar da gelebilir YSK’dan. Kendilerini kim bilir hangi mevkide gören bazı aklı evveller, seçim yenilenirse CHP’liler bunu boykot etsin diyorlar. Bu kafa yapısındakilerin iç ve dış barışın yitirildiği Suriye’ye, Filistin’e, Venezuela’ya özendikleri kesindir. Bunların güvenli ve istikrarlı bir ülkede yaşamaktan huzursuzluk duydukları söylenebilir.
Demokrasiye bağlıyız
Ancak Türkiye’nin büyük çoğunluğu hukuka saygıdan ve istikrarlı demokrasiden yanadır. Bu konuda farklı eğilimde olanlar son kez 2016’nın 15 Temmuz’unda ortaya çıkmışlar ve halk tarafından cezalandırılmışlardı. Kısacası YSK’nın kararı karşısındaki tutumlar, partilerin ve kişilerin demokrasi karşısındaki tutumlarını da belirleyecektir.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın