İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Lütfi KAŞIKÇI’dan Alman Basınına sert cevap !

MHP Hatay Milletvekili Lütfi KAŞIKÇI’dan Alman Basınına sert cevap : .”TERÖR ÖRGÜTLERİNİN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPMAKTAN VAZGEÇİN ! .

Geçtiğimiz günlerde Alman Gazetesi Spiegel’de yayınlanan ABD Başkanı Donald Trump’ın eski DAEŞ’la mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk’un kaleme aldığı ve bölücü terör örgütü PKK/PYD-YPG’nin sözde lider kadrosunda yer alan Ayşe Hiso ‘nun ‘’Afrin’e Dönüş’’ hayallerini içeren makaleye MHP Hatay Milletvekili LÜTFİ KAŞIKÇI sert tepki gösterdi .

Yaptığı açıklamada işgal olarak değerlendirilen Fırat Kalkanı ve Zeytindalı Harekatları’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin en doğal hakkı olduğunu ifade eden KAŞIKÇI ‘’ İşgal olarak belirtilen Fırat Kalkanı ve Zeytindalı Harekâtı Türkiye’nin Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde yürütülmüş ve Türkiye’nin sınır güvenliğini tehdit eden unsurlara karşı düzenlenmiştir. Uluslararası hukuka bu kadar bağlı kalınarak ve yüksek düzeyde sivil hassasiyeti gözetilerek icra edilen bu harekâta işgal demek ancak aymazlık tabiri ile ifade edilebilir. ‘’ dedi .

Türk ve Türkiye düşmanlığında sınır tanımayan Alman basınının bulduğu her fırsatta kin kustuğunu belirten KAŞIKÇI , ‘’Alman basınının tıpkı bu son yazıda olduğu gibi baştan aşağı yalan ve küstah haberlerle asıl maksatlarının diğer birçok Avrupa ülkelerinde ki basın ile birlikte terör örgütlerinin sözcülüğünü yapmak olduğu aşikardır. ‘’ ifadelerini kullandı .

Açıklamalarına Hatay’ın , Afrin kaynaklı olarak son 15 yıldır karşı karşıya kaldığı terör eylemlerini tek tek sıralayarak devam eden KAŞIKÇI ‘’Doğru soru Türkiye’nin Afrin’de ne işi var? değil , Afrin’in Hatay’da ne işi var ? olmalı dedi. Terörün hedefinde olan Türkiye’nin gerçekleştirilen harekatlar öncesi konuyu uluslararası camiada ki tüm muhatapları defalarca terör tehdidi karşısında bilgilendirdiğinin altını çizen KAŞIKÇI ; ‘’ Ancak Batı , her zaman ki bilindik tavrını takınarak yaşananlara sessiz kalmıştır’’ dedi .

MHP Hatay Milletvekili Lütfi KAŞIKÇI ; Makalede geçen ve örgütün sözde lider kadrosunda bulunan Ayşe Hiso’nun Afrin’in de ‘’ Bir dönem 18 yıl boyunca Fransız Mandası altında olan Hatay gibi kaybedileceği ifadesi ile ‘’ortak kader’’ benzetmesine karşılık olarak da ; söz konusu Coğrafyanın tamamının 900 yıldan fazla bir süre boyunca Türk Devletleri tarafından yönetildiğini hatırlattı ve Hatay’ın Anavatan’dan kısa süreliğine de olsa kopuşunun 1.Dünya Savaşı sonrası şartlarından kaynaklandığını, Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde verilen destansı bağımsızlık mücadelesi sonrası Türk Milleti’nin düştüğü yerden tekrar ayağa kalkmayı başardığını ifade ederek ‘’ Ayağı kalkan Türkiye ise kısa bir süreliğine çekilmek zorunda kaldığı toprakların içerisinden Hatayı tekrar kendine bağlamayı başarmıştır’’ dedi .

Alman Gazetesi Spiegel’de dikkat çekilmek istenen Gelecekte yaşanacak gelişmeler ile ilgili olarak ise ; KAŞIKÇI : Bu hezeyana en güzel cevabı sığındığı ve sözcülüğünü üstlendiği batının önemli gördüğü bir siyaset adamının Churchill’in cümlesi ile karşılık vermenin doğru olacağı kanaatindeyim.”Ne kadar geriye bakabilirsen o kadar ileriyi görürsün’’ ifadelerini kullandı .

Haberi Beğendiniz mi ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İzmir Dizi Fragman Tv En Güzel Aşk Sözleri , pdf e-kitap indir