#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  6,8176
  %0,67
 • EURO
  7,5612
  %1,36
 • ALTIN
  375,72
  %0,96
 • BIST
  8,4134
  %1,28
KPSS Puansız En Az ilkokul Mezunu Sözleşmeli Er Alımı !

KPSS Puansız En Az ilkokul Mezunu Sözleşmeli Er Alımı !

Askeri kurumlar kendilerine ait kurumsal web sayfaları üzerinden yayımladıkları personel alım ilanları ile personel alımı yapıyorlar.

Halen yayında olan ve başvuru süreci devam eden 3 askeri kurumun ilanlarını sizlere aktarıyoruz.

ASKERİ PERSONEL ALIMI YAPAN KURUMLAR

* Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı’nın internet sayfası üzerinden yayımlanan personel alım ilanında Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere en az ilkokul mezunu 13 bin Sözleşmeli Er alımı yapılacağı duyuruldu.

* Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında ise Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay alımı yapılacağı duyuruldu. Bu alımlarda bazı branşlar için KPSS şartı bulunurken bazı kadrolar için ise KPSS şartı yer almıyor.

* Yayımlanan diğer ilanda ise Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde 300 sözleşmeli Muvazzaf Astsubay alımı yapılacağını duyurdu. Bu alımlarda da Jandarma Genel Komutanlığı’nda olduğu gibi bazı kadrolar için KPSS şartı aranırken bazı kadrolar için KPSS şartı aranmıyor.

GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

MSB tarafından yayımlanan sözleşmeli er alım ilanı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli muvazzaf astsubay alım ilanı başvuru koşulları farklılık gösteriyor.

Bu kapsamda adaylardan talep edilen koşullar kadrolara göre şu şekilde,

Sözleşmeli Er Alım İlanı

Türk vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Askerliğini yapanlar için, e 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak. Askerliğini yapmayanlar için (01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğmuş olmak.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın