#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  6,8627
 • EURO
  7,7740
 • ALTIN
  397,05
 • BIST
  1,1300
Korkunç Olay Kendi Organlarını Yiyen Adam

Korkunç Olay Kendi Organlarını Yiyen Adam

İngiltere’de yaşayan Alex Lewis, uzun bir süredir kendi ülkesinde gündemden düşmemiş ve en çok konuşulan konular arasında yerini almış. 39 yaşında evli ve bir çocuk babası olan Lewis’in yakalandığı rahatsızlık ve ardından gelişen olayların her bir detayları adeta tüyler ürpertiyor.

Genç adam, bir sabah uyandığında kendisini iyi hissetmediğinin farkına varmış. Bu durumu önemsemeyen ve sağlığını düşünmeyen Lewis, aslında ne kadar büyük bir hastalıkla boğuşacağının ve bu rahatsızlığın hayatını nasıl etkileyeceğini tahmin edememiş. Lewis, hayatta kalma şansı yüzde 3 olarak açıklanmasına rağmen hayata tutundu; ancak bacaklarını ve kollarını kaybeden genç adam, ağzını kaybetmekten ise son anda kurtulmuş.

Sağlık sorununu ciddiye almayan Alex Lewis’te bir süre sonra organ yetmezliği görüldü. Streptekok A tipi et yiyen ve bu etten bakteri kaptığı tespit edilen Alex Lewis’in cildinde deformasyonlar oluşmaya başladı. Doktorların hayatta kalma şansını yüzde 3 olarak belirttiği Alex Lewis 6 aydan fazla sürede 18 defa ameliyata alındı.

 

 

Alex Lewis’e farklı bir tedavi yöntemi uygulanarak ve başarıya ulaşıldı. Fakat Alex Lewis bu zorlu süreçte bacaklarını, ellerini kaybetti, ağız bölgesinde ise ciddi deformasyon oluştu. Yaşadığı ciddi sağlık sorunlarına rağmen hayata tutunmayı başaran Alex Lewis, İngiltere’de bir otelin iç tasarımını yaptı. Yaşadıklarına dair konuşan Alex Lewis, “Gerçek şu ki bana bacaklarımı, ellerimi ve yüzümü geri vermeyi teklif etseniz kabul etmezdim…” “Yaşadığım süreç bela etmektense şükretmem gereken bir deneyim…” “İngiltere’de bir çok projenin iç tasarımını yapıyorum…”

“Tasarım, mühendislik ve teknoloji gibi konularda fikrim sorulduğu için şanslıyım.” dedi. Et yiyen bakteri sebebiyle dudaklarını kaybeden Alex Lewis’e dünyada ilk kez alt ve üst dudağa olacak şekilde plastik cerrahi uygulaması yapıldı.  Bu süreçte Alex Lewis’e en büyük destek eşi ve ailesinden geldi. Dudak operasyonu için Alex Lewis altı defa bıçak altına yattı.

Ampute bireyler için kar amacı gütmeyen bir inisiyatif de kuran Alex Lewis protez kol ve bacakları ile de yaşamayı öğrendi. Yaşama sıkı sıkı tutunan Alex Lewis şimdi birçok kişiye ilham olan bir figür haline geldi.

 

 

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Belgesel Seyret