• DOLAR
  $4.728,3000
 • EURO
  $1,0271
 • ALTIN
  $59.118,6200
 • BIST
  $216,7000
İyi Parti İl Başkanı ve Sözcü Gazetesinden Skandal

İyi Parti İl Başkanı ve Sözcü Gazetesinden Skandal

Ülkemizde gün geçmiyor ki birileri çıkıp şehitlerimiz ve onların aileleri üzerinden prim kasmaya çalışmasın.

Canlarını bu vatan için seve seve feda eden kahramanlar bu ülke insanının hiçbir ferdini ayırt etmeden onları korumak adına sevdiklerinden, canlarından ayrılmayı göze aldılar.

Geride bıraktıkları acılı eşleri, çocukları, anneleri, babaları, kardeşleri ve diğer tüm akraba ve dostlarını vatan ve millet uğruna hasrete bırakıp gittiler.

Onların bu yiğitliği, fedakarlığı, kahramanlığı her gün bir destan gibi hatırlanılması gerekirken, bunun yerine geride kalanları adeta kullanarak bir şeyler yaptıklarını göstermeye çalışıyorlar.

Lütfen artık yüce şehitlerimizi ve onların biricik ailelerini siyasetimize, politikamıza, lüzumsuz emellerimize alet etmekten vazgeçelim.
Marifet o güzel ailelerinin acısını her gün farklı bir bahaneyle tazelemek değil, onların acısına ortak olmaktır. Bu belki de susarak olabilir.

Bu defa bir şehidimizin ailesi Kahramanmaraş’ta su meselesine konu edilmiş ve ortaya yine acı durumlar çıkmış.

Keşke muhalefet iktidarı eleştirirken, iktidar muhalefeti eleştirirken bunu kutsallarımızı kullanarak yapmasalar.

İşte İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel’in açıkladığı ve Sözcü Gazetesi’nin de yer verdiği haberle ilgili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinden gelen cevap:

“Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, İyi Parti İl Başkanı Çabukel ve Sözcü Gazetesinin iddialarına yönelik açıklama yaptı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “İyi Parti İl Başkanı Ahmet Çabukel ve Sözcü Gazetesi iddialarına cevaptır:

Beşen Mahallesi’nde, “İçmesuyu sorunu var. Burada 18 aydır bir çivi bile çakılmadı” gibi mesnetsiz iddialarda bulunan Çabukel’in; mensup olduğu partinin Grup Başkanvekilinin şehit ailesine ettiği küfürü yine ‘el çabukluğuyla’ sümen altı etme çabasına Sözcü gazetesi de ortak olmuştur. Gerek Çabukel’in açıklamaları gerekse Sözcü gazetesinin iddialarına karşılık kamuoyunu doğru bilgilendirme adına açıklama yapılması lüzum görülmüştür.

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi, Beşen Mahallesinde mukim şehidimizin ailesinin içmesuyu talebine binaen ve talepleri doğrultusunda Ilıca Merkezden veya Beşen Mahallesindeki vatandaşların sulama için kullandıkları su kaynaklarından içmesuyu temini çalışmalarına başlamıştır. Ancak talep edilen kaynaklardan su temini konusunda vatandaşlarla ihtilaf yaşanması sebebiyle çalışmaların uzayacağı öngörülmüştür. Bu sebeple içmesuyu sondaj kuyusu, İleri Teknolojili Paket Arıtma Tesisi, Depo, 15 km isale ve şebeke hattı inşa edilerek Akgül, Demirkapı ve Şehit Ailemizin bulunduğu Akfakı Obaları olmak üzere yaklaşık 670 nüfusun içmesuyu ihtiyacı karşılanmıştır. Çalışmaların tamamlanmasından sonra bölgeden herhangi bir şikâyet gelmemekte ve olumlu görüşler bildirilmektedir. Ayrıca Ilıca bölgesindeki içmesuyu sorunlarının kalıcı çözümü için Ayranpınarı Kaynağından içme suyu isale edilmesi için proje çalışmaları devam etmektedir.
Konu bu şekilde netken, grup başkanvekilinin şehit yakınına ettiği küfürü ört bas etme çabasında olan İyi Parti İl Başkanı Sn. Ahmet Çabukel ve yayınladığı haberle bu çabaya ortak olan Sözcü gazetesinin nasıl bir hezeyan içerisinde oldukları ortadadır.

Kamuoyuna saygıyla arz olunur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM