İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstanbul Seçimleri Fark Düştü Yeni Sonuçlar !

YSK’nın İstanbul kararı geçersiz oy sayımında fark kaç oldu
İSTANBUL ‘da seçim sonuçlarıyla ilgili belirsizlik devam ediyor. YSK’nın bugün AK Parti’nin yaptığı itirazı görüşülmesi beklenirken Yıldırım ve İmamoğlu arasındaki fark 14.1094’e indi.

İstanbul’da geçersiz oyların sayımıyla ilgili sonuç henüz netlik kazanmadı. Dün YSK 23 ilçede 51 sandık için yeniden sayım kararı verdi. CHP’li Canan Kaftancıoğlu Kaftancıoğlu, YSK’nın önceki gün verdiği İstanbul’da 51 sandığın yeniden sayılmasına ilişkin kararına değinerek, sayılması istenilen sandık sayısının 63’e çıktığını belirtti.

31 Mart seçimleri geride kalsa da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni başkanı henüz netlik kazanmadı. AK Parti’nin itirazı sonrasında birçok ilçede oylar yeniden sayıldı. Sayımlar Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki farkı günden güne düşürse de henüz sonuç değişmedi.

CHP tarafından yapılan açıklamaya göre; Ekrem İmamoğlu 4 milyon 170 bin 523,Binali Yıldırım ise 4 milyon 156 bin 429 oy sahip. İkilinin arasındaki fark ise; 14.1094.

YILDIRIM VE İMAMOĞLU ARASINDAKİ FARK DÜŞTÜ
Ekrem İmamoğlu 4 milyon 170 bin 523
Binali Yıldırım ise 4 milyon 156 bin 429
Fark; 14.1094.

21 ilçede 63 sandıkta yeniden sayım!

Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Beşiktaş, Beykoz, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Kadıköy, Kartal, Küçükçekmece, Pendik, Sarıyer, Sultangazi, Şişli, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

YSK İstanbul itirazlarını görüşecek

YSK’da bugün AK Parti’nin Büyükçekmece’ye yaptığı itirazın konuşulması bekleniyor. 31 Mart yerel seçim sonrası gözler YSK Başkanı Sadi Güven’e çevrildi. Yüksek Seçim Kurulu’nda bugün AK Partinin itirazları değerlendirilecek.Özellikle İstanbul’daki seçimlere dair itirazların görüşülmesi ve Büyükçekmece’deki sürecin tamamlanması bekleniyor. YSK başkanı Güven, bugün hiçbir açıklama yapmadan makamına çıktı.

11 Nisan son durumları

İstanbul’da geçersiz oy sayımında son durum işte İmamoğlu ve Yıldırım arasındaki fark;

İSTANBUL ‘da seçim sonuçlarında Ekrem İmamoğlu’yla Binali Yıldırım arasındaki fark giderek düşüyor. Geçersiz oyların yüzde 97’si sayıldı iki isim arasındaki fark 13 bin 992’ye düştü.

İSTANBUL ‘da seçim sonuçlarıyla ilgili belirsizlik devam ediyor. YSK’nın dün AK Parti’nin yaptığı itirazı görüşmesi bekleniyordu ancak herhangi bir açıklama yapılmadı. Yıldırım ve İmamoğlu arasındaki fark ise 13 bin 992’ye düştü.

YSK’nın yeniden sayılmasını istediği 23 ilçede 63 sandıkta sayımlar devam ediyor. Sayımlar devam ederken aradaki fark değişiyor ancak sonuç pek değişmiyor. Dün Yıldırım’la İmamoğlu arasındaki fark 14 binlerdeydi bugün fark 13 binlere indi.

Yıldırım’la İmamoğlu arasındaki fark dün 14 binlerdeydi bugün fark 13 binlere indi
21 ilçede 63 sandıkta yeniden sayım devam ediyor

13 Nisan son sayımlar

FARK 13 BİN 900

Saat 17:00 itirabiyle ise Maltepe’deki 1089 sandıktan 620’si sayıldı. Son duruma göre CHP adayı Ekrem İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım’ın 13 bin 900 oy önünde bulunuyor.

SANDIKLARIN 674’Ü SAYILDI

Saat 20.25’teyse CHP 26. dönem milletvekili Barış Yarkadaş sosyal medya üzerinden son verileri paylaştı. Yarkadaş, “Maltepe’deki 1089 sandığın 674’ünün sayımı tamamlandı. Salonda düzen sağlandığı için sayım biraz da olsa hızlandı. Yıldırım’a şu ana dek sayılan sandıklardan 173 oy ilave edildi. Geride kalan 415 sandığın sayımının pazartesi günü öğlen bitmesi bekleniyor” ifadelerine yer verdi.

14 nisan da oy farkları :

İstanbul seçimlerinde son durum Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasındaki son oy farkı
Yerel seçime ilişkin olağan itiraz süreci sona erdi. AK Parti’nin İstanbul seçimlerinin yenilenmesi için yapacağı başvuru beklenirken İmamoğlu ve Yıldırım arasındaki son oy farkı da 13.943 oldu.

CHP eski milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş, Maltepe’de geçersiz oyların sayımındaki son durumu aktardı. Yarkadaş son paylaşımında Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki farkın 13.943 olduğunu yazdı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için belirleyici rol oynayacak olan sayım Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde devam ediyor. Dün sabah 8.30’da başlayan sayımın ağır sürmesi nedeniyle saat 15:00’da kurul sayısı 12’den 22’ye yükseltildi.

AK Parti Maltepe’yi bekliyor

AK Parti, “tam kanunsuzluk” gerekçesiyle İstanbul’da seçimin iptali için olağanüstü itiraz başvurusunda bulunacak. Bunun için Maltepe’de yeniden sayım işleminin tamamlanması bekleniyor.

Sayılan sandık sayısı kaç?

Maltepe’de şu ana kadar bin 89 sandıktan 742’si sayıldı. Birleştirme tutanaklarının kesinleşmesinden sonra AK Parti’nin olağanüstü başvuru için bir haftalık süresi var.

Haberi Beğendiniz mi ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İzmir Dizi Fragman Tv En Güzel Aşk Sözleri