Bilgi !
#beraberbaşaracağız Lütfen Evlerinizden Çıkmayınız Ve Virüsü Hafife Almayınız...!

 • DOLAR
  6,7579
  %-0,34
 • EURO
  7,3546
  %0,49
 • ALTIN
  359,54
  %-0,75
 • BIST
  8,3114
  %0,23
İŞKUR’da 9 İl 51 İlçe İçin 3 Bin 962 TYP Personel Alım İlanı !

İŞKUR’da 9 İl 51 İlçe İçin 3 Bin 962 TYP Personel Alım İlanı !

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla 9 farklı şehir için 3 bin 962 Toplum Yararına Program (TYP) personel alım ilanı yayımlandı.

İŞKUR’un internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında çok sayıda TYP personel alım ilanı yayımlandı.

Farklı kamu kurumları tarafından yayımlanan bu personel alım ilanları 9 farklı il için yayımlandı. Bu alım ilanlarına dair tüm detayları sizlere aktarıyoruz.

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanları toplam 9 il ve onlarca ilçe için yayımlandı. Bu ilanlara göre TYP ile personel alımı yapacak olan kurumların bulundukları şehirler şunlar; Diyarbakır, Bitlis, Aydın, Burdur, Muğla, Bingöl, Çankırı, Trabzon, Van

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Yukarıda yer alan şehirlerde bulunan kamu kurumları arasında belediye başkanlıkları, il ilçe müftülükleri, il ilçe emniyet müdürlükleri, üniversite rektörlükleri, il özel idareleri, il aile ve sosysl politika müdürlükleri, il çalışma müdürlükleri, valilikler, kaymakamlıklar, başsavcılıklar, orman işletme müdürlükleri bulunuyor.

TYP İLANLARI HANGİ KADROLARDA YAPILACAK?

Toplum Yararına Program kapsamında yapılan personel alımları belirli uygulama alanlarında yapılır. Kurumlar bu uygulama alanlarının dışında TYP personeli istihdam edemezler.

Bu bağlamda İŞKUR’un web sayfasından bildirilen ve kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan uygulama alanları şunlar,

Çevre temizliği, Ağaçlandırma, MEB bakım onarım ve temizlik, Kamusal altyapının yenilenmesi, Park düzenlemeleri, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması,

TYP İLANLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Toplum Yararına Program kaspamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru koşulları standarttır. Bu koşullara ek olarak kurumlar özel şartlar talep edemezler.

Bu çerçevede yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adaylardan talep edilen koşulları şunlar;

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşından büyük olmak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

TYP İLANLARINA BAŞVURU

TYP personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Adaylar bunun için İŞKUR Müdürlüklerine giderek şahsen başvuru yapabilirler. Adaylar isterlerse başvurularını İŞKUR aracılığıyla elektronik olarakta gerçekleştirebilirler.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın