• DOLAR
  $1.019,02
 • EURO
  $0,3087
 • ALTIN
  $18.980,00
 • BIST
  $50,41
İlk Kez Yapılan Operasyonla Kurtuldu

İlk Kez Yapılan Operasyonla Kurtuldu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde (SUAH) (TIP Fakültesi) ilk kez yapılan endoskopik damar çıkarma yöntemiyle Süleyman Dal isimli hasta sağlığına kavuştu.

Kalk rahatsızlığı nedeniyle KSÜ SUAH’a gelen Süleyman Dal (68) kalp damar cerrahi bölümüne sevk edildi. Doç. Dr. Erdinç Eroğlu ve Prof. Dr. Mehmet Acıpayam tarafından yapılan inceleme sonrası bypass operasyonuna kararlaştırıldı.

Uygulanan endoskopik damar çıkarma yöntemi ile 5 damar koroner bypass ameliyatı yapılan Süleyman Dal yeni yöntem sayesinde kısa sürede sağlığına kavuştu.

Doç. Dr. Erdinç Eroğlu operasyon hakkında verdiği bilgide şunları ifade etti: “Süleyman Bey hastanemize göğüs ağrısı şikâyeti ile başvurmuştu. Kardiyolojideki hocalarımızın yaptığı anjiyo sonucunda 5 damarında tıkanıklık olduğunu tespit ettik. Ve bir an önce ameliyat olması gerekiyordu.

Biz Süleyman Bey ve ailesi ile bu durumu değerlendirdik. Kendisine kapalı bypassın uygun olduğunu ve 5 damarını bu yöntemle değiştirebileceğimizi söyledik. Ayrıca hastamızın ileri yaş olması ve özellikle ayak damarlarının tıkalı olmasından dolayı bacaktan çıkaracağımız Safenven damarını açık cerrahi yerine kapalı endoskopik yöntemle de yapabileceğimizi söyledik. Sağ olsun hasta yakınları da bu durumu kabul ettiler.

Tetkikler neticesinde de ameliyata uygun olduğunu anladıktan sonra hastamızın hem 5 damarını değiştirdik hem de bu damarlarını ayağından kapalı yöntemle çıkarttık. Sürecimiz son derece güzel gelişti. Hastamız gayet memnun. İnşallah taburcu edeceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM