İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Huzursuz Bacak Sendromunu Yaşayan Burçlar Hangileri ?

70 milyonluk bir ülkede, kafanızda onca dertle, bir ton sorumluluk ve işle güçle stressiz bir hayat düşünebilir misiniz? Her gününüz ayrı bir koşturmaca, her hafta ayrı bir bulmaca. Ay sonu ayrı bir dert, faturalar tek sıra halinde kapıda. Yemeği, kirası, kredi kartı derken bir bakmışsınız yaşınız almış başını gitmiş, emeklilik zamanına erişmiş. Koskoca bir ömür günlük hayatın dertleriyle geçmiş. Tamam haklısınız tabii. Geçim derdi, hayat kalitesi, arabanın benzini, ev almak için çektiğiniz banka kredisi, çocukların eğitimi… Bitmek bilmeyen sorunlar silsilesi. Fakat hiç düşündünüz mü fazla üstünde durduğunuzu? Öyle de böyle de bir şekilde geçecek nasıl olsa. Gerek var mı antidepresanlara, bin bir türlü ilaçlara, duvardan duvara kafanızı vurmaya. Adını bile daha önce duymadığınız sendromlar yaşamaya?

Sendrom dedik değil mi? Belki siz de yapabilir, belki çevrenizdekilerden tanık oluyorsunuz. Neden mi bahsediyoruz? Tanıştıralım: Huzursuz bacak sendromu. Bir diğer adıyla RLS! İlk defa duymuş olabilirsiniz, ama eminiz ki hayatınızda bu sendroma sahip olmak insan tanıyabilir. Hangi pozisyonu deneseler de neyi ayarladı ne de uyumakta zorla çeken bu arkadaşlar, tam olarak tarif edemiyorlar. Onu bir tuhaf bir şekilde bacaklarını hareket ettirme isteğini ile karşı karşıya kalıp, bu hisse engel olamıyorlar. Bazen karıncalanma, bazen yanma ve arada zaman gerilme, kaşınma, gıdıklanma gibi hislerle rahatsız bir şekilde gitmek kalıyorlar.

Peki hangi burçlar huzursuz bacak sendromunu yaşıyor? Anahtar kelime zaten sendromun içinde verilmiş. Detaylarda kaybolan, hastalık hastası takıntılı Başaklar tarihinde başı çekiyor. Onlara hayatta kolaylıklar diliyoruz. Onun bir geleceği düşünerek anı yaşayamayan, bir safra yerinde duramayan, çabuk karar değiştiren ve bir bakışla ilgisi dağılan İkizler ikinci sırada yer alıyor. Bayağı bulan Yaylar ise üçüncülük kupasını alıyor. Gördüğünüz gibi hepsinin nedenleri farklı, ancak sonuçları hep aynı!

Haberi Beğendiniz mi ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İzmir