İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hoca Hutbede Herkesi Gülme Krizine Soktu..!

Hoca Hutbede Herkesi Gülme Krizine Soktu..!

Bir Hoca hutbede evli insanların karılarına ve evdeki halka iyi davranması ile ilgili konuşurken bir fıkra patlattı Bayburtlu Fıkrası camide bulunan herkesin karnına ağrı girene kadar güldü herkes. Ailenizle iyi geçinin kendinize bir formül bulun ve ailenizi mutlu edin diye başladı ve kendinin kullandığı formülü anlattı. Formül çok basitti eve girerken komik bir söz ve ailenize güler bir yüz dedi ve fıkraya başladı..

Bayburtlunun birisi ilk defa evinden ilinden ayrılacak dışarı görmemiş hacca gidecek gitmeden hoca anlatıyor Bayburtluya iste haç güzeldir lakin zorluları çoktur gece namazlarınızı derslerinizi iyi yapın ki her kapı size ardına kadar kolayca açılsın ve kolay olsun haccınız diyor.. Bayburtlu başlıyor ibadetlere hac günü gidiyor hava alanına kapının nereden açıldığını bilmiyor birini görüyor giren onu gibi girerken kapılar sonuna kadar açılıyor bak diyor ibadetin faydasına ilerliyor ışıklar yanıyor bak diyor ibadete aramı versem ya bak işte ışıklar bile yandı sonra ulaşıyor hacca elini yıkayacak elini uzatıyor su akıyor bak sen ibadeti durdurayım  erdim diyor geldi otele eşyalarını bıraktı ve mescidi nebeviye gitti havaya girdi ya artık kubbeleri avizeleri inceliyor gündüz tavan kapalı oluyor avizeler falan gözüküyor aksam kapanıyor ya oralar gökyüzü gözüküyor Bayburtlu namazını kıldı baktı yukarıya gökyüzü gözüküyor artık şaşırmıyor erdi ya bizim ki dedi ki keramette tamam keşifte tamam Resulü Ekrem’i selamlamaya vardı Aynen şunları söyledi Ya Resulullah hele bak kim geldi.. 😀 

Bu hikayeyi duyan camidekiler kırıldı gülmekten abdest tazelemeye gitti hepsi.. Keyifli seyirler dileriz sizler için derledik..!

Haberi Beğendiniz mi ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İzmir Dizi Fragman Tv En Güzel Aşk Sözleri