İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Günlük 58, 77 ve 85 TL Harçlık İle 7 Şehirde İşbaşı Eğitim Kurs İlanı Yayımlandı

İşbaşı Eğitim Kursu kapsamında 7 farklı şehirde ilanlar yayımlandı. Günlük cep harçlığı uygulaması ile açılan kurslara dair bilinmesi gerekenler.

İŞKUR üzerinden ilan edilen kurs programları yeni gün itibariyle yenilendi. Bu çerçevede 7 farklı şehirde bulunan İŞKUR Müdürlüklerinden kurs ilanları yayımlandı.

İşbaşı Eğitim Programları kapsamında yayımlanan bu kurs ilanlarına dair tüm ayrıntılar şu şekilde,

İŞ BAŞI EĞİTİM PROGRAM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan İşbaşı Eğitim Programı kursları Malatya Battalgazi, Çankırı Merkez, Burdur Merkez, İstanbul Sultangazi, Şanlıurfa Haliliye, Tokat Turhal, Şırnak Silopi, İstanbul Sultangazi (2) il ve ilçelerinde yapılacak

Öğrenci, normal ve işsizlik maaşı alan vatandaşlar için çeşitli günlük cep harçlığı ödemeleri ile sağlanan bu kurslara başvuruda bulunacak adaylar için açılan kurs türleri şu şekilde,

Malatya için Satış Elemanı, Çankırı için Satış Elemanı, Burdur için yayımlanan kurs ilanı Muhasebe Yardımcı Elemanı, İstanbul için ilan edilen kurs ilanı da Makineci (Dikiş) alanında yapılacak. Bu kursların dışında Şanlıura için yayımlanan kurs ilanı Dokuma Konfeksiyon Makineci alanında olacak. Tokat için İEP kurs ilanı Konfeksiyon İşçisi, Şırnak için yayımlanan ilan Büro Memuru (Genel) ve İstanbul için yayımlanan ikinci kurs ilanı ise Konfeksiyon işçisi alanında olacak.

GÜNLÜK ÜCRET ÖDEMESİ

Söz konusu kurslara katılacak adaylara İŞKUR tarafından bir ödeme sağlanıyor. Bu ödeme günlük olarak ödenmekte olup kurs türü ve zamanına göre değişiyor.

Ayrıca vatandaşların alacakları ödemeler normal vatandaş, öğrenci veya işsizlik maaşı alan olmak üzere çeşitli sınıflarda ödeniyor. İşte o ödeme detaylar;

İşbaşı Eğitim Programlarına katılacak adaylara zaruri gider olarak günlük 77,70 TL, öğrenciler için 58,27, işsizlik ödeneği alanlar için 38,85 TL ödeniyor. Ayrıca geleceğin meslekleri olarak belirlenecek mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara 85 TL zaruri gider ödenmekte.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İşbaşı Eğitim Programlarına başvuruda bulunacak adaylar için bilgilendirme İŞKUR’dan geldi. İŞKUR kurs başvurularına dair şu açıklamada bulundu.

”81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile hizmet merkezlerine istenildiği zaman başvuru yapılarak iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanarak programa katılabilirsiniz.”

Haberi Beğendiniz mi ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İzmir Dizi Fragman Tv En Güzel Aşk Sözleri , pdf e-kitap indir