#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  6,8223
  %0,16
 • EURO
  7,5691
  %0,29
 • ALTIN
  379,35
  %0,80
 • BIST
  8,4542
  %0,71
Gizlenen Gizemli Türk Piramitleri !

Gizlenen Gizemli Türk Piramitleri !

Dünya tarih sahnesin de boy göstermiş bir çok uygarlık çeşitli sebeplerle piramitler inşa etmiştirler. Örneğin Mısırda ki piramitler elektrik santralleriyken Mayalar’ın piramitleri yarı dini yarı astrolojik bazı özel ritüeller için kullanıla gelmiştir. Batı tarafından keşfi 1945li yıllarda gerçekleştirilen Çin’deki piramitler ise başlı başına ayrı bir bilmecedir.

Piramitler ilk olarak 2. Dünya Savaşı sırasında Amerikalı pilot James Gaussman tarafından gözlemlenmiştir. Hindistan’dan Chungking’e malzeme taşıyan pilot bir uçuştan dönerken, motorlarından biri arızalanmış ve benzin depolarının donduğunu sanarak daha alçak bir irtifaya inmeye karar vermişti. Pilot çok dikkatli olmak zorundaydı, çünkü tüm bölge dağlık ve tehlikeli arazilerle kaplıydı. Bu dağlardan sakınmak için yan yattığında büyük, düz bir vadiye gelmişti.

Tam önünde parlayan devasa bir piramit vardı. En dikkate değer şey, piramitin tepe taşıydı. Gaussman bunun kristalden yapılmış olduğunu düşünmüştü. Piramidi üç kez turladı ve üssüne doğru yöneldi. İstihbarat raporunda, piramidin çevresinde hiçbir şey görmediğini belirtmişti: “Çıplak arazi içinde büyük bir piramit duruyordu. Onun çok eski olduğunu tahmin ettim.” Raporunu şu soruyla bitirmekteydi: “Onu kim inşa etti? Neden inşa edilmişti? İçinde ne var?” Çin’in Xi’an kentine 100 km mesafede irili ufaklı 100 tane kadar piramit bulunmaktadır.

Bunlardan en çok göze çarpanı yaklaşık 300 metre yüksekliği ile dünyada ki en büyük ve en eski piramit olma özelliğini taşıyan Büyük beyaz piramittir. Piramitlerin keşfiyle beraber Çin Halk Cumhuriyeti bölgede araştırma yapmayı ve piramitlerin incelenmesini yasaklamıştır. Bununla da kalmayan Çin hükümeti piramitlerin tepelerini keserek üzerlerine toprak dökmüş ve ağaçlandırmıştır. Yapılar hakkında ortaya bir çok iddia atılmıştır.

Türkiye’nin bazı önde gelen araştırmacıları yapıları Uygurların inşa ettiğini söylemişse de bu sav gerek Uygurlar hakkındaki geniş bilgi ve belgelere gerekse piramitlerin yapılış tarihlerine bakıldığında gerçeklikten çok uzaktır. Yine ülkemiz de bazı Türk araştırmacılar ve Avrupalı bazı çevrelerce piramitlerin Çinlilere ait olduğu Türklerle hiçbir alakası olmadığı yönün de ciddi bir propaganda başlatmışlardır.

Ancak bu iddia tamamen gerçekleri örtbas etme amacı gütmektedir. Zaten piramitler Çinlilere ait olsalardı Çin hükümeti bunları saklamak yerine tam manası ile araştırır daha sonrada her tarafını parıl parıl parlatarak turizme açarlar ve işte bizim kadim tarihimiz diyerek göğüslerini gere gere her yerde anlatırlardı. Piramitlerin Türkler’e mal edilmesine dönecek olursak bölgede yaşamış Uygurlar dışında Türk boyları da bulunmaktadır.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır