#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  6,7718
  %0,69
 • EURO
  7,4438
  %0,72
 • ALTIN
  369,29
  %-0,17
 • BIST
  8,3038
  %0,04
Gizemli Şeytan İncili Hakkında Anlatılmamış Gerçekler !

Gizemli Şeytan İncili Hakkında Anlatılmamış Gerçekler !

1448 yılında bir isveç askeri savaş sırasında büyük bir çukura düşer . Düştüğü çukurun yüzyıllardır açılmamış olan eski bir kiliseye ait gizli bir oda olduğunu anlayan asker odanın içerisinde dolaştığında acımasız bir şekilde duvarın içine gömülmüş olan bir kadın cesediyle karşılaşır. Bu kadının cesedi çoktan kemikleşmiştir bile. Ancak duvarın içinden dışarıya doğru kadının eli uzanmakta olduğunu görür. Diri diri duvarın içine gömülmüş bu kadının artık kemikleşmiş elinin uzandığı yerde ise akıllara durgunluk veren bir kitap vardı. Fakat bu kitabın içinde yazanlar neydi ve kim böylesine korkunç bir şekilde saklama gereği duyulmuştu ? hemde varlığı bile bilinmeyen bir kilisenin gizli bölmesinde?

İsveçli asker kitabı bulunduğu yerden çıkarmaya çalışır ancak ağırlığıyla şaşkına döner ve kaldıramaz. Çünkü bu devasa el yazması 72 kilo ağırlığında ve neredeyse ortalama bir insan uzunluğundaydı. Bunun üzerine İsveçli askerin yardımına gelen diğer görevlilerle birlikte kitap bulunduğu yerden çıkarılır ve kilise yöneticilerine teslim edilir. Rahipler ise yaptıkları inceleme sonucunda 1200lü yıllarda yazılmış ve papa tarafından yasaklanmış bir kitap olduğunu anlarlar. Kitaba verilen isim ise Şeytan İnciliydi. Bu gizemli devasa incil neden yasaklanmıştı ve neden rahipler bu kitapa şeytan incili ismini vermişlerdi. Bunun sırrı ise birkaç yıl sonra İngiltere kralının kitabı gizli bir şekilde ele geçirdikten sonra okumasıyla ortaya çıkacaktı.

Çünkü kral kitabın içinde büyük sırların gizli olduğuna emindi. Ve aradığınıda buldu. İncilin yaprakları hayvan derindendi ve tamamlanabilmesi için 160 adet eşeğin derisinin yüzülmesi gerekmişti. Kralın araştırmacıları incili açtıklarında büyük bir şeytan resmiyle karşılaşırlar. Peki tanrının sözleri olduğuna inanılan incilin içinde hemde ilk sayfasında böylesinde büyük bir şeytan resmi neden koyulmuyştu ? Araştırmacılar sayfaları çevirdiklerinde dahada şaşırtıcı sözlerle karşılaşırlar çünkü şeytan incili ismini verdikleri bu kitapta bizzat şeytanın sözleri yazılıydı.

Gizemli kitabın ilk sözleri ise insanın tüylerini diken diken ediyordu” sesimi yükseltiyorum ki işitin beni. doğuya ve batıya sesleniyorum. güneye ve kuzeye işaretlerimi gönderiyorum. zayıflara ölüm, güçlülere sınırsız zenginlik vaadediyorum. gözlerinizi açın, ey zihinleri küf bağlamış insanlar gözlerinizi açın ki görebilesiniz. ve siz ey şaşkın milyonlar bana kulak verin.” Araştırmacılar sayfaları çevirdikte kitabın içinde bir çok büyünün saklı olduğunuda gördüler.

Hatta en şaşırtıcı bilgi ise bütün incillerde yazılan ve Musan’ın 10 emri olarak bilinen bölümünde Zina yapmayacaksınız yazması gerekirken bu incilde zina yapacaksınız yazıyordu. Ne varki bu sözleri okuyan saray araştırmacıları bir süre sonra nedensiz yere ölmeye başladılar. Hatta şeytan incilini papanın elinden kaçırtarak sarayına getirten kral 2. Rudolphun aileside ölümcül hastalıklarla mücadele etmek zorunda kaldı. O sene kış her zamankinden soğuk geçti İngiltere halkı neredeys açlıktan ve soğuktan kırılma aşamasına geldi.

Bunun üzerine şeytan incilinin yokedilmesi gerektiğini düşünen kral incilin yakılması emrinin verir fakat askerler bunu yerine getiremez ve kitabı bir rahibeye vererek saklamasını söylerler. Rahibede şeytan incilini bir kilisenin mahzeninde saklar. Taki yıllar sonra bilim adamları onu tekrar ortaya çıkarana kadar. Bilim adamları bu incili incelemeye başladıklarında kimsenin bu kitabın yazarının kim olduğunu araştırmadığını farkederler.

Hiçbir kaynakta ve kitabın hiç bri yerinde yazara dair bir imza yoktu. Oysaki böylesine önemli bir eserin içinde mutlaka yazarın isminin bulunması gerekirdi. Tahminlere göre 1200lü yıllarda yazılmış olan Şeytan incilinin tamamlanması bile en az 30 yıl alırdı. Kilise kaynaklarına ise bu incilin şeytana tapan b ir keşiş tarafından yazıldığını söyleniyordu. Ama keşişin ismi belli değildi. Bir diğer rivayete göre ise kitabı şeytan kendisi yazmış bunuda kandırdığı bir rahibe aracılığıyla yapmıştı. Kitap ortaya çıktığındada kilise yöneticileri bu rahibeyi canlı canlı duvara gömerek cezalandırmışlardı.

Anlatılanlara göre şeytan incilinin İçinde incil, şeytan çağırma ayinleri , dönemin siyasi ve askeri olayları, yahudillere ait bazı bilgiler, işkence yöntemleri aynı zamandada ölüm, güç ve zenginlik büyülerininde yazılı olduğu söylensede yetilierin kitabın içinde yazanları asla yayınlamadılar. günümüzde ise Newyork şehir müzesinde saklanmakta olan şeytan incilini belli kişiler dışında kimsenin görmesine izin verilmiyor.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır