#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  6,8206
  %0,71
 • EURO
  7,5424
  %1,11
 • ALTIN
  377,76
  %1,51
 • BIST
  8,4007
  %1,13
En Az Lise Mezunu Dağıtıcı ve Memur Alım ilanı !

En Az Lise Mezunu Dağıtıcı ve Memur Alım ilanı !

TÜBİTAK yayımladığı bir ilan ile iki farklı kadroda personel alımı yapacağını duyurdu. En az Lise mezunu adayların başvuru yapabileceği ilanı sizlere aktarıyoruz.

TÜBİTAK, Resmi Gazete aracılığıyla bir ilan yayımladı. Yayımlanan personel alım ilanında lise, lisans ve önlisans mezunu adayların başvuru yapabileceği kadrolarda personel alımı olacağı duyuruldu.

Bu çerçevede yayımlanan personel alım ilanında yer alan kadro ve başvuru bilgileri şu şekilde,

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE KONTENJANLAR

TÜBİTAK resmi gazetede yayımlanan personel alım ilanında lise mezunu dağıtıcı, önlisans ve lisans mezunu memur alımı yapacağını duyurdu. Kadrolara göre belirlenen şartlar şu şekilde,

Dağıtıcı Alım İlanı

İlana en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek, Ankara’da görevlendirilecek olan alımlarda talep edilen koşullar şunlar. 1) Kamu haklarından yasaklanmamış olmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak. 2) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak. 3) Sorumluluk sahibi ve dikkatli olmak. 4) Ekip çalışmasına yatkın olmak.

Memur Alım İlanı

Bu kadro için belirlenen öğrenim şartı ise en az önlisans mezunu olmak. Diğer koşullar arasında 1) Kamu haklarından yasaklanmamış olmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak. 2) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak. 3) Sorumluluk sahibi ve dikkatli olmak. 4) Ekip çalışmasına yatkın olmak. şartları yer alıyor.

Memur Alım İlanı

Lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği memur alım ilanında adayların, Kamu haklarından yasaklanmamış olmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmaması, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmaması, Sorumluluk sahibi ve dikkatli olması, Ekip çalışmasına yatkın olması talep ediliyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapacak başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. İlana son başvuru tarihi 22 Mart olarak açıklandı.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın