#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  7,3415
 • EURO
  8,6200
 • ALTIN
  478,24
 • BIST
  1,1740
Doğal Yollarla Diş Beyazlatma Yöntemleri !

Doğal Yollarla Diş Beyazlatma Yöntemleri !

İnci gibi bembeyaz dişlere kim sahip olmak istemez ki? Bembeyaz dişlerle fotoğraflarda akılda kalır bir güzel görünüm yaratırken , çekici de yapar. Evde diş beyazlatmak mümkün mü? Cevap evet ! Bembeyaz dişlere, aşağıda vereceğim doğal yöntemlerle sahip olabilirsiniz!

Dişlerimizi düzenli olarak fırçalıyoruz ama bir türlü sararıklıktan kurtaramıyoruz. Ne kadar düzenli diş fırçalamayı uygulasak da bu mümkün olmuyor. Diş beyazlatmak ekstra işlemler mümkün oluyor. Marketlerde ve güzellik dükkanlarında , daha iyi gülümsemek ve beyaz dişleri vaat eden ürünleri bulmanız mümkün. Fakat bunları denemeden önce ,en doğal yöntemlerini ve bitkisel çözümleri deneyin. Çünkü sonuç kimyasal çözümlerin yanı sıra, daha başarılı ve sağlıklı.

Doğal Yollarla, Diş Beyazlatma Yöntemleri

1. Hindistan Cevizi Yağı

Ağız içinde bekletilerek veya gargara yapılarak kullanılabilir. Hindistan cevizi yağı böylelikle , dişleri pisliklerden arındıracak. Ayrıca dişlerde oluşan tartarları da temizlemekte. Bu yöntemi hafta bir iki kere yaparak bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

2. Çilek

Çilek tüketiminizi arttırın! Vücudumuzun PH dengesini düzenliyor. Bu sayede dişler için oldukça büyük fayda sağlıyor. Çileği yerken diş yüzeyimizin pürüzsüz olduğunu hissederiz. İşte bunun sebebi de çileğin çekirdeği, peeling görevini üstlenmesinden kaynaklanmaktadır.

3. Elma

Diş beyazlatıcı ürünlerde bulunan malik asit , elmada bulunmaktadır. Bun yüzden elma tüketmelisiniz. Fakat elma tüketimini , 1 adet vs gibi az tüketmelisiniz. Fazlası diş minesine zarar veriyor. Buna dikkat ederek elma tüketmelisiniz.

4. Kereviz

Diş lekelerine son! Reklam gibi oldu değil mi ? Ama öyle ! Kereviz diş lekelerine karşı en etkili bitkisel çözüm. Doğal bir diş fırçası gibidir. Bol miktarda içinde su içeriyle, tükürük üretimi yapar. Bu sayede doğal ağız temizleyicileri devreye girer.

5. Havuç

Havuç denilince akla A vitamininden dolayı sadece göze iyi geldiğini biliriz. Ama sadece göze değil diş minesine de iyi gelir. Havuz veya havuç suyu tüketimi , tükürük miktarını arttırıyor. Yani bir nevi ağız temizliği görevini yerine getiriyor.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Belgesel Seyret