Dizi setinde korkunç kaza Tüm müdahaleye rağmen beyin ölümü gerçekleşti !

Geçtiğimiz günlerde çekimleri başlanan ve Beren Saat’in başrolünü üstlendiği Netflix dizisi Atiye’nin setinde, bir çalışan hayatını kaybetti.

Dünyanın en çok kullanılan online dizi ve film izleme platformu Netflix’in, Hakan: Muhafız’dan sonra ikinci orijinal Türk dizisi olan Atiye’nin çekimlerinde korkunç bir kaza gerçekleşti. Çıkan haberlere göre sette boya işleriyle uğraşan Hasan Karatay isimli bir gencin, iş güvenliği ihmali nedeniyle hayatını kaybettiği söylendi.

Sette geçirdiği kazanın ardından apar topar hastaneye kaldırılan Hasan Karatay, hastanede yapılan tüm müdahalelere karşı hayatını kaybetti. Beyin ölümü gerçekleşen genç ismin vefat haberinin duyulmasının ardından meslektaşlarından başsağlığı mesajı yağdı

Olayın ardından Oyuncular Sendikası’ndan yapılan açıklamaya göre, Hasan Karatay’ın ağır ihmaller sonucu yaşamını yitirdiği ifade edilirken, sürecin takipçisi olunacağı bildirildi. İşte Oyuncular Sendika’sının olayla ilgili yaptığı açıklama…

06.04.2019 tarihinde OG Medya isimli yapım şirketinin “Atiye” (The Gift) Netflix internet dizisinin setinde çalıştığı sırada set işçisi arkadaşımız Hasan Karatay’ın ağır ihmaller sonucu bir “iş kazası” geçirdiğini ve 09.04.2019 salı günü hayatını kaybetmiş olduğunu üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.

Kamera arkası ve önünde çalışanlar olarak yapım şirket yetkililerini kazanın nasıl gerçekleştiği ile ilgili kamuoyu açıklamasına çağırıyor, güvenli, sağlıklı, riskler ve tehlikelerin tespit edildiği önlemlerin alındığı işyerleri istiyoruz.”

Yapılan bu açıklamanın ardından gözler Netflix’in yapacağı resmi bir açıklamaya çevrildi.

Haberi Beğendiniz mi ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid