#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  6,8223
  %0,16
 • EURO
  7,5691
  %0,29
 • ALTIN
  379,35
  %0,80
 • BIST
  8,4542
  %0,71
Diriliş Ertuğrul 147.bölümü Obayı yasa boğan ölüm !

Diriliş Ertuğrul 147.bölümü Obayı yasa boğan ölüm !

Son bölümde Ertuğrul Bey’in tutsak düşmesinin ardından gözler Diriliş Ertuğrul 147.bölümüne çevrildi. Finale çok az bir zaman kala Ertuğrul Bey ölecek mi? Turgut Alp gerçek tarihte nasıl oldu. Heyecan dolu bir bölüm ile sevenlerinin karşısına çıkacak olan Diriliş Ertuğrul’da savaş yeniden başlıyor.

Diriliş Ertuğrul 147.bölümü için nefesler tutuldu. “Kanımızın son damlasına kadar savaşacağız” diyen Hayme Ana, Ertuğrul Bey’i kurtarabilecek mi? Son bölümde Beybolat yani Albastı tarafından öldürülen Merger’in ardından Turgut Alp’de diziye veda ediyor mu? “Allah’ım bize zalimler karşısında baş eğtirme. Bana şehitlerimizin intikamını almayı, kardeşlerimizin intikamını almayı nasip et” diyen Ertuğrul Bey kurtulabilecek mi? İşte heyecan dolu Diriliş Ertuğrul 147.bölüm fragmanı ve yeni bölümden öne çıkanlar.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ BÖLÜMÜNDEN TAHMİNLER

Ertuğrul’u yakaladılar lakin bunun hiç bir önemi yok. Özellikle altınlar için işkence edecekler fakat Ertuğrul Bey hiç bir zulme boyun eğmeyecek.

Turgut Alp ölmeyecek. Gerçek tarihte Turgut Alp Osmanlı Devletinin kurucusu Osman’a eşlik ediyor. Turgut Alp, Osman Bey’in yanında bulunmuş ve Yarhisar’ın alınmasına katılmış ve ardından İnegöl’ün fethiyle görevlendirilmiştir. Turgut Alp iki ihtimalle kurtulabilir. Ya Gündoğdu ya da Bamsı tarafından kurtulacak.

“Kanımızın son damlasına kadar savaşacağız” diyen Hayme Ana obayı harekete geçiyor.

“Allah’ım bize zalimler karşısında baş eğtirme. Bana şehitlerimizin intikamını almayı, kardeşlerimizin intikamını almayı nasip et” diyen Ertuğrul Bey hainlerin ellerinden kurtulacak. Finale kısa bir zaman kala Beybolat yani Albastı ölecek.

FİNAL ÖNCESİ ÖNEMLİ AYRILIKLAR

EDİP EYDAN (DUMRUL ALP)

Diriliş Ertuğrul’da iz bırakan oyunculardan birisi de Edip Zeydan oldu. Dumrul karakteri ile dizide yer alan başarılı oyuncu dün akşamki bölümün son sahnesinde şehit olarak diziden ayrıldı.

ALİ BUHARA METE (MERGEN)

Diriliş Ertuğrul’a 4. sezonda katılan Ali Buhara Mete, Noyan’ın önemli asklerinden birisiydi. 5. sezonda ise Müslüman olarak Ertuğrul Bey’e hizmet etmeye başladı. 146. bölümün son sahnesinde Arıkbuka tarafından öldürülerek diziye veda etti.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL NE ZAMAN FİNAL YAPACAK?

Diriliş Ertuğrul 150.bölümü ile final yapacak ve devam dizisi olarak Diriliş Osman başlayacak. Diriliş Osman dizisinin başrolünde Burak Özçivit yer alacak ve bu dizi de öngörülen tahminlere göre en az 5 sezon devam edecek.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın