#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  6,8157
  %0,02
 • EURO
  7,4166
  %-0,18
 • ALTIN
  378,44
  %-0,42
 • BIST
  8,3011
  %0,09
Devlet Kurumlarının KPSS Şartsız Yayımladığı Memur Alım ilanı !

Devlet Kurumlarının KPSS Şartsız Yayımladığı Memur Alım ilanı !

Devlet kurumları; Türkiye İş Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı ve kendilerine ait kurumsal internet sayfaları üzerinden personel alım ilanları yayımlıyorlar.

Kamu İlanları olarak bu alım ilanlarını sizlere anlık olarak duyuruyoruz.

Bu haberimizde siz okuyucularımıza devlet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan ve KPSS şartı olmadan öğrenim ile mesleki yeterlilik şartlarına göre başvuru yapılabilecek ilanları derledik.

KPSS ŞARTSIZ YAYIMLANAN PERSONEL ALIM İLANLARI

KPSS şartı olmadan yayımlanan personel alım ilanlarının büyük bir kısmı İŞKUR üzerinden yayımlanan kamu işçisi alım ilanları ile askeri kurumların yayımladıkları askeri personel alım ilanlarında oluşuyor.

Bu alımların yanında ayrıca kamu kurumlarının sözleşmeli personel alım ilanlarının bazılarında da adaylardan KPSS şartı talep edilmiyor.

Bu çervevede İŞKUR üzerinden yayımlanan kamu işçisi alım ilanları genellikle bakanlıklar ve bakanlıklara bağlı birimler tarafından yayımlanıyor. Sözleşmeli personel alım ilanları ise bakanlıklar ve ÖSYM, Üniversite gibi kamu kurumlarınca yayımlanıyor.

Bu alım ilanlarının dışında ayrıca belediye başkanlıkları ve mahalli idarelerde çeşitli pozisyonlar için personel alımı yapacaklarını duyurdular.

DEVLET KURUMLARINDA ÇALIŞMAK İSTEYENLER İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI

İster KPSS puanıyla isterse de KPSS şartsız alım yapılacağı duyurulsun, devlet kurumlarında çalışmak isteyen her adayın sağlaması gereken bazı koşullar bulunuyor. Bu koşullar özellikle DMK’da yer alan genel başvuru koşullarından meydana geliyor.

Bu koşulların yanında ilanlar için öğrenim, KPSS, deneyim, yaş, ikamet ve bunun gibi çok sayıda şart bulunuyor.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendindeki koşulları taşımak; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini 3/8 yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın