#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  6,8087
  %-0,01
 • EURO
  7,4360
  %0,15
 • ALTIN
  378,72
  %-0,28
 • BIST
  8,3171
  %0,13
Bir Modern Zaman Katili: Graham Young’un Hikayesi !

Bir Modern Zaman Katili: Graham Young’un Hikayesi !

Graham Young kurbanlarını zehir kullanarak öldüren İngiliz bir seri katildi. Kimyaya olan yatkınlığı ve zehirlere duygu özel ilgisiyle çevresindekilere ölüm saçan Graham, kan donduran cinayetlerine küçük yaşta başladı.

7 Eylül 1947 ‘de doğan Young, büyüdüğünde zehir avcısı olarak anılacaktı. Küçük yaşta annesini kaybeden ve babasının bakımını üstlenmemesi sonucunda teyzesi tarafından yetiştirildi. Sakin ve efendi bir çocuk gibi görünen Young, okulda kimya dersi almaya başladığında yeni bir hedefe ulaştı. Kimya dersinde yapılan deneyler onu çok etkilemiş ve bu yol doğrultusunda kendisini yetiştirmek istemesine sebebiyet verdi.
Teyzesinin evinde gizlice deneyler yaparak, kendi çabasıyla kimya konusunda uzlaşmış birine dönüşen Young özellikle kendi bulduğu zehir karışımlarında oldukça başarılı bir hale geldi. Her koşulda zehir üretebilecek seviyeye ulaştı.

Şeytani planlarına ise ilk defa, yeniden evlenerek ablası ve kendisini yanına alan babası ile üvey annesi üzerinde denedi. 1961 yılında Young ailesi kusma, ishal ve şiddetli karın ağrısı nedeniyle doktora gitti. Ablası da dahil olmak üzere Young çevresindeki okul arkadaşları da olmak üzere bir çok kişi nedeni bilinmeyen ağrılar çekmeye başladı. Zehir yapmada olduğu kadar dozaj ayarlama konusunda da iyice ustalaşmıştı.

Young’u doğduğu günden bu yana tanıyan teyzesi, babasına kuşkularından ve yeğeninin neler yapabileceğinden bahsetti. Frederick Young ise oğlunun böyle bir şey yapmayacağından emin, ona güveniyordu.

21 Nisan 1962 de giderek zayıflayan ve durumu iyice kötüleşen üvey annesi öldü. Bu ölümün ardından ise babası fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Doktorların teşhisine göre antimon zehirlenmesiydi ve bir doz daha aldığı taktirde ölmüş olacağını belirtti.

Teyzesi bu durum sonucunda Graham Young’un okuluna giderek şüphelerinden bahsetti, Kimya öğretmenin kapaklı sırasında zehir bulmasıyla polise haber verildi. 23 Mayıs 1962 de yargılamadan önce iki ayrı psikatrist tarafından muayene edildi, zorlu sorgusu sırasında ailesini ve okul arkadaşlarının bazılarını zehirlemeye çalıştığını itiraf etti.

Psikatristlerin tanısına göre kişilik bozukluğu ve şizofren tanısı nedeniyle yargılandı yasa dışı eylemler yapan akıl hastanelerinin gönderildiği Broadmoor Hastanesine 15 yıl yatma cezasıyla kapatıldı. 9 yıl geçtiğinde ise artık zehirlere karşı ilgisi olmadığı nedeniyle kamu için tehlike arz etmediği kararıyla taburcu edildi.

Bu dokuz yıl boyunca görülenin aksine tıp çalışmalarını takip eden ve kendisini bu konuda yetiştiren Young, kimyagerliğini gizliden gizliye geliştirmişti. Daha sonra ortaya çıkan gerçeklerle Young’un hastahane bahçesindeki defne yapraklarından elde ettiği siyanürle hastane çalışanları ve bir kaç mahkumu zehirlediği ortaya çıkmıştır.

Taburcu olduğunda ise kız kardeşinin evinin yakınlarında bir laboratuvar da usta yardımcı olarak iş buldu. Laboratuvar askeri amaçlı talyum bromit-iyodit kızılötesi mercekler üretiyordu, iş yeri sahibi ne yazık ki Young’un hüküm giymiş bir psikopat olduğundan habersizdi. Sadece hastahane de rehabilitasyon gördüğü bilgisine sahipti, hastane yöneticileri de Young’un insanları zehirlediği hakkındaki bilgiyi gizlemişti.

İşe başladıktan bir süre sonra usta başı hastalanarak öldü, akabinde Young ürettiği zehirleri çaya katarak personelleri zehirliyordu. Halsizlik ve mide bulantısı çeken çalışanlar arasında 7 kişi zehirlendi. Ne yazık ki kimse Young’dan şüphelenmiyordu. Tam tersine virüs veya grip salgını olduğundan şüphelenildi.

Tatsız, kokusuz ve renksiz olan Talyum ile şirket çalışanlarından 70 kişiyi zehirledi, şans eseri ölen olmadı. Sonraki aylarda dört personel rahatsızlandı ve öldü. Young ölen arkadaşlarından birine sıra dışı bir ilgi gösterdiği ve çalışanlardan birine ise hobisinin toksik kimyasallar olduğunu söyledi. Polislerin kuşkusunu çeken bu açıklamalar ile hakkında yapılan soruşturma ile geçmişte insanları zehirlediği ortaya çıkarıldı.

Sicil kaydı ortaya çıkan Young, 21 Kasım 1971 de tutuklandı, üstünde ve evinde bir çok zehirli kimyasal madde yakaladı. Ayrıca evinde bulunan not defterinde kaç doz zehrin bir insanı öldüreceği ve hangi aralıklarla verilmesi gerektiğine dair tuttuğu notlar gün yüzüne çıktı. Ölen çalışanlardan birinin yakılmasının ardından yapılan tetkik sonucunda küllerinde yüksek dozda talyuma rastlandı.
Organik zehirler yakıldıktan sonra kaybolmalarına rağmen metal ağırlıklı olan talyum zarar görmüyordu. Not defterine aldığı notlarda kimleri zehirlediğini, etkilerini ve kimlerin yaşamasına izin verdiği gibi bilgilere erişildi.

19 Haziran günü mahkemeye çıkarılan Graham Young, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. 18 yıl hapis yatan Young, 1 Ağustos 1990 günü odasına giren gardiyan tarafından ölü bulundu. Kalp krizi nedeniyle öldüğü resmi kayıtlarda yer aldı…

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır