#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  6,8116
  %0,02
 • EURO
  7,5907
  %0,29
 • ALTIN
  381,09
  %0,05
 • BIST
  8,5396
  %0,27
Binali Yıldırım Bundan sonra mağduriyet bitmiş olacak

Binali Yıldırım Bundan sonra mağduriyet bitmiş olacak

Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım, “Bundan böyle birinci sınıfa giren araçların köprüden herhangi bir cezalı geçişleri sayılmayacak. Bu kararı konuştuk İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile, düzeltecekler” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.

Yıldırım, “İftar öncesi daha ziyade çeşitli sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleri toplantılarına katılıyoruz. İftara evlere gidiyoruz. Çay davetleri oluyor. Oralara gidiyoruz. Her Ramazan’ın sonunda bayram var. İnşallah Ramazan’ı tamamlayacak bayramı da idrak edeceğiz. Bu pazar Anneler Günü. Bir gün değil her gün Anneler Günü’dür. Şimdiden kutluyorum. Özellikle şehit annelerimizin ellerinden öpüyoruz.” ifadelerini kullandı.

”Bahçeli de kampanyasını İstanbul’da sürdürecek”
Cumhur İttifakı’nın devam ettiğinin altını çizen Yıldırım, ”İttifak devam ediyor. Bahçeli, daha ziyade kampanyasını İstanbul’da sürdürecek. Biz de aynı şekilde ortak programlar gerçekleştireceğiz. Güzel bir sonuç elde ederiz inşallah.” dedi.

”Bundan sonra mağduriyet bitmiş olacak”
Köprüden kaçak geçişlerle ilgili vatandaşların artık mağdur edilmeyeceğini belirten Yıldırım, ”15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yasak geçişlerle ilgili hayali cezalar olmuştu. Bu kararı konuştuk İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle, düzeltiyorlar. İnşallah bundan böyle birinci sınıfa giden ister taksi, ister Doblo veya benzeri araçlar olsun herhangi bir şekilde cezalı geçiş sayılmayacak. Böylece vatandaşlarımızın, İstanbulluların mağduriyeti de bitmiş olacak.” dedi.

”Seçimin sonuçları etkileniyor”
İstanbul’daki seçimlerin iptaline ilişkin konuşan Yıldırım, ”YSK’nın geniş gerekçeli kararı henüz yayınlanmadı. Seçimlerin yenilenme kararı ile ilgili kanuna uygun olmayan sandık başkanı ve memur üyesi değil onların görev yaptığı yerdeki sonucu etkileyecek değişim var. 123 tane büyükşehir belediyesine oy kullanılan sandıklardan 22 tanesi tamamen boş. Geriye kalan 101 tanesi de sayım sonuç tutanağı var ancak imza yok. Teyit edecek bir şey yok. Bunları topladığınızda 123 seçim sayım sonuç tutanağı 42 bine oya tekabül ediyor. İki adayın arasındaki fark 13 bin 729. 42 bin oy sağlıklı kayıtlara geçmediyse bu aradaki farkın 3 katından fazla. Dolayısıyla bu hususu da dikkate alınca kanuna uygun olmayan görevlilerin atanması ve seçim sayım sonuç tutanaklarının boş olması ve sağlıksız olması seçimin sonuçları etkileniyor.” ifadelerini kullandı.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır