İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Asayiş Komando ve Jandarma Personel Alım Başvuruları Bitiyor !

Komanda, Asayiş ve Jandarma personel alımı için en az lise mezunu, önlisans ve lisans mezunları olmaları KPSS şartsız ve KSSS 50 puanı gerekmekte. Ön başvurular PTM üzerinden yapılmaktadır.

Jandarma Genel Komutanlığı (JKG) yayınladığı ilana göre Asayiş, Komando ve Jandarma alımı başvuruları 4 Nisan 2019 Perşembe günü mesai saatinde sona ermekte. Yayınlanan ilana göre alımlar asayiş, komando ve jandarma olarak gerçekleştirilmektedir.

Adaylar KPSS’siz ve KPSS’li en az KPSS 50 puanlı uzman erbaş alım kılavuzu ilan edilmiştir. Merak edilen konuların başında JÖH, JÖAK, JÖPER ve Jandarma olması için görev almış olması gerekmekte. Kurum içerisinde kıdemler izlenerek sonuca ulaşabilirler. JGK personel/öğrenci alım başvuruları için internet adresi üzerinden sonuçlar kısmında 4 Nisan 2019 Perşembe gününe kadar başvuruda bulunmaları gerekmekte.
Adaylar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, erkek olması, en az lise mezunu veya dengi okullardan mezun olması. (Yurt dışında eğitim gören vatandaşların ise denklik belge ve bilgilerin sisteme yüklemeleri gerekmektedir.) Ayrıca nüfus kayıtlarına göre 4 Nisan 2019 tarihinde itibaren 20 yaşından gün almış olması ve 27 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir. Kısaca 4 Nisan 1999 tarih ile 01 Ocak 1992 tarihleri arasında doğmuş olanlar başvuruda buluna bileceklerdir. Askerlik yapma şartı aranmamakta.

Haberi Beğendiniz mi ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İzmir Dizi Fragman Tv En Güzel Aşk Sözleri , pdf e-kitap indir