İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Adalet Bakanlığı Binlerce Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Belli Oldu !

Adalet Bakanlığı bünyesinde infaz koruma memuru, mübaşir, katip ve şoför kadroları için binlerce kamu personeli alımı yapılacak. Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında yakın zamanda alımların yapılacağını ifade etmişti. Bunun yanı sıra söz konusu personel alımı için kadro dağılımı da belli oldu.

Adalet Bakanlığı bünyesinde infaz koruma memuru, katip, mübaşir ve şoför alımı yapılacağı ifade edildi. Bu bağlamda Adalet Bakanlığı bünyesinde binlerce kamu personeli alımı yapılacak.

Söz konusu kamu personeli alımı hakkında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Bakan Gül yakın zamanda kamu personeli alımının yapılacağını ifade etti.

GENEL ŞARTLAR

Bunun yanı sıra önceki kamu personeli alımında adaylarda aranan şartların bu alımlarda da aranacağı ifade edildi. Bu bağlamda adaylarda şu şartların aranması beklenmektedir:

Türk Vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,

Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak,

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 11/06/2019 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak,(01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak,

Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.

Haberi Beğendiniz mi ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İzmir Dizi Fragman Tv En Güzel Aşk Sözleri , pdf e-kitap indir