#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  6,9769
 • EURO
  8,2843
 • ALTIN
  455,75
 • BIST
  1,1824
Adalet Bakanlığı 11 bin 78 personel alımı ne zaman yapılacak ? İşte detaylar !

Adalet Bakanlığı 11 bin 78 personel alımı ne zaman yapılacak ? İşte detaylar !

Adalet Bakanlığı personel alımı son dakika gelişmeleri… Katip, CTE, gardiyan, mübaşir, zabıt katibi alımları ne zaman yapılacak? Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından 11 bin 78 personel alımının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylandığını duyurdu. Peki, Adalet Bakanlığı alım ilanına ne zaman çıkacak?

Adalet bakanlığı katip, mübaşir, infaz koruma memuur, icra katibi alımı için talep ettikleri 11 bin 78 personelin istihdamının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığını duyurmuştu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda; adliyeler, Bakanlık merkez teşkilatı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 11 bin 78 personel istihdam edileceğini ifade etti.

Bakan Gül, bu kapsamda zabıt katibi, infaz koruma memuru, icra katibi, mübaşir ve destek personel alımı ilanına yıl içerisinde çıkacaklarını ifade etti. Teşkilatlarına güç katacak yeni personelle adalet hizmetlerini daha etkin ve hızlı hale getireceklerinin altını çizen Bakan Gül, istihdamın adalet teşkilatına hayırlı olmasını diledi.

Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak?

Adalet Bakanlığı’na zabıt katibi, infaz koruma memuru, icra katibi, mübaşir ve destek personel alımı yapılacak. İlanların bayramdan sonra yayımlanması bekleniyor

Adalet Bakanlığı hangi kadrolara alım yapacak?

Adalet Bakanlığı ile CTE personel alımı farklı kadrolara alınacak. Henüz yeni başvuru şartları yayınlanmadı. Daha önceki alımlarda istenilen şartlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kâtip, mübaşir, infaz koruma memuru, şoför, hizmetli, destek personeli gibi kadrolara alım yapılması bekleniyor.

Adalet Bakanlığı genel başvuru şartları neler?

Türk Vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar,

Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,

Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak,

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak,

Katiplik için 35, gardiyanlık için 30 yaşını geçmemiş olmak.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Belgesel Seyret