#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  6,8131
  %-0,02
 • EURO
  7,4381
  %0,11
 • ALTIN
  380,29
  %0,89
 • BIST
  8,3069
  %0,16
ABD Hükümetinin UFO’lar Üzerine Yürütmüş Olduğu Projeler !

ABD Hükümetinin UFO’lar Üzerine Yürütmüş Olduğu Projeler !

1. Proje 51. Bölge: Uzaylılar, Uçan daireler ve daha birçok gizem : Nevada’nın Groom Gölü yakınlarındaki bir çölde bulunan bu gizli tesisin ismini hepiniz duymuşsunuzdur. 51. Bölge‘nin varlığını dile getiren ilk kişi Bob Lazar’dır.

Bob Lazar 1989 yılında, 51. Bölge’nin güneyinde yer alan S-4 adı verilen gizli bir tesiste çalıştığını iddia etti. (51. Bölge’de çalışan başarılı ve güvenilir kişiler S-4’e alınıyordu.) Bob Lazar, bu bölgede dünya dışı teknolojiler üzerinde çalışmaların yapıldığını söyledi.

Hükümet yetkilileri, Bob Lazar’ın yakın çevresine bilgiler ifşa ettiğini, dünya dışı teknolojiler ile üretilen gemilerin test uçuşlarını izleyebilecekleri en iyi alanların bilgisini bazı kişilere sızdırdığını fark ettiler ve bu olay onun görevinden alınmasıyla sonuçlandı.

Bölgenin varlığı üzerinde şiddetli tartışmalar yaşanmasına rağmen onca yıl boyunca ABD Hükümeti 51. Bölge’yi yalanlamıştı fakat 2013 yılında bölge resmi olarak gizli bölge sınıfına alınınca varlığı kabul edilmiş oldu.

2. Mavi Kitap Projesi ve Proje Grudge: Grudge projesinin öncelikli amacı UFO’ların varlığını yalanlamak üzerine kamuoyuna bilgiler sunmaktı. 1949 – 1952 yılları arasında ABD Hava Kuvvetleri’nin başlatmış olduğu bu proje, UFO fenomeniyle ilgili resmi olarak hayata geçirilmiş 2. proje olma özelliğine sahiptir. Bu projenin sonucu olarak UFO olaylarının büyük çoğunluğunun doğal fenomenler olduğu, geriye kalan kısmının ise halüsinasyon ve psikiyatrik rahatsızlıklardan kaynaklandığı belirtildi.

Grudge Projesi’nin ardından Mavi Kitap (Blue Book) Projesi’ne geçiş yapıldı. Bu projenin amacı bir önceki projenin sonuçlarını daha da somutlaştırarak kamuoyunu etkilemek ve diğer bir amacı da söz konusu uçan nesnelerin Birleşik Devletler için tehdit olup olmadığını belirlemekti.

Mavi Kitap ile 10.147 olay inceledi ve bunlardan 9.501’inin açıklanabilen doğal fenomenler olduğu duyuruldu. 3.201 olay ayrıntılı bir inceleme için sonraya bırakıldı. Sonuç olarak, meydana geldiği onaylanmış, fakat açıklanamamış UFO olayları bütünün % 22’sini oluşturuyordu ve bu oran, nitelikli askerî personellerce (pilotlar, hava-uçuş kontrolörleri, güvenlik personeli) yapılmış gözlem raporlarında % 38’e kadar çıkıyordu.

Başlangıçta UFO fenomenini yalanlamak üzerine hayata geçirilen proje, beklenildiği gibi sonuçlanmayacağı anlaşılınca apar topar sonlandırıldı.

3. Paperclip Operasyonu (Ataç Harekatı): Paperclip (Ataç) Harekâtı, Amerikan askeri istihbarat servisinin II. Dünya Savaşının sonlanmasıyla, Nazi Almanyası’nın değerli bilim insanlarının Amerki’ya kaçırılması operasyonudur.

O dönemde, nazi bilim adamlarını vatandaşı yapmak için yanıp tutuşan iki ulus vardı. Bunlardan biri Sovyetler, diğeri ise Amerika idi. Amerika, bu konuda Rusya’dan daha önce davranmış ve Nazi Almanyasının bilim adamlarını sınırlarına katmıştır. Bu bilim adamları sayesinde Amerika ilk roketini uzaya fırlatmış ve hatta bu bilim insanları NASA’nın açılmasına önayak olmuşlardır. Amerika’da ve dünyada yaşanan teknoloji devrimi de bu tarihlere denk gelmektedir.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır