#beraberbaşaracağız
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

 • DOLAR
  6,7596
  %0,10
 • EURO
  7,6628
  %0,06
 • ALTIN
  372,56
  %0,11
 • BIST
  8,5171
  %0,15
2019 Mayıs ayı memur alımı yapan kamu kurumları iş ilanları !

2019 Mayıs ayı memur alımı yapan kamu kurumları iş ilanları !

Devletin bazı kamu kurumları, 2019 Mayıs ayı için onlarca iş ilanı yayımladı. Yayımlanan iş ilanları kapsamında kamu kurumlarından İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı başta olmak üzere, devletin bir çok kamu kuruluşlarına binlerce memur alımı yapılacaktır. Aşağıda kamu kurumlarının yayımladığı memur alımı iş ilanları yer almaktadır. İlgili iş ilanı hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru şartlarını öğrenmek için, her bir ilan için hemen altında belirtilen linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1 – Sağlık bakanlığı tarafından yeni personel alım ilanı yayınlandı. Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere 24 bilişim personeli alımı yapılacağını duyurdu. Personel alımı iş başvurusu başlamış olup 17 Mayıs 2019 tarihine kadar sürecektir. Peki Bilişim personel alımı başvuru şartları nelerdir?..

2 – Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü’nden akademik personel alımı için yeni ilam yayınlandı. Üniversite Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre, Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır. Akademik personel alımı başvuruları başlamış olup 17 Mayıs 2019’da başvurular sona ermektedir.

3 – Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve EGM personeli ile alakalı olarak detaylar belli oldu. Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli Rütbe Terfileri ve Değerlendirme Kurullarının Çalışma Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine dayanılarak 2019 yılı Rütbe Terfi Yöneticilik İle İlgili Hizmetiçi Eğitimi Sonu Sınavı 29 Nisan 2019 tarihinde yapılmıştı.

4 – Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) 500 kadrolu işçi alımı için yeni iş ilanı yayımladı. Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü (TTK) tarafından işçi alımı ile ilgili yayınlanan ilama göre, Kamu personel alımı başvuruları 6 – 10 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. TTK Kamu Personeli işçi alımı için başvuruda bulunacak adayların en az ilkokul mezunu olmaları ve 32 yaşından gün almamış olamaları gerekmektedir. İşçi alımı başvuru şartları nelerdir? İşçi alımı başvurusu nereye nasıl yapılacak? 2019 Kamu personel alımı başvurusu genel alım şartları?

5 – Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 10 bin polis alımı yapılacak. Bakan Soylu katıldığı canlı yayında polis alımı için net tarihi duyurdu…

6 – İŞKUR tarafından 1 Mayıs 2019 güncel tarih olarak personel alımı iş ilanları yayınladı. İŞKUR tarafından yayınlanan iş ilanları kapsamında 44 Çocuk gelişimi meslek elemanı alımı yapılacaktır. Çocuk gelişimi personel alımı başvuruları başlamıştır. Peki Çocuk gelişimi personel alımı başvuru şartları nelerdir?.

7 – Adalet Bakanı Abdulhamit Gül bundan önce yaptığı açıklamalarında Bakanlık ve CTE bünyesinde personel alımı yapılacağını ifade etmişti. Bakan Gül yeni yaptığı açıklamalarında Adalet Bakanlığı kamu personeli alımlarının yakın zamanda gerçekleştirileceğini ifade etmişti. Bu bağlamda Adalet Bakanlığı bünyesinde 15 bin kamu personeli alımı yapılacak ve bu alımlar İKM, mübaşir, katip ve diğer kadroarada gerçekleştirilecek.

8 – Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından personel alımları hakkında adayların yüzünü güldürecek bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde 6 bin 100 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Bu açıklamaların ardından adaylar ilanın ne zaman yayımlanacağını sorguluyorlar.

9 – Eskişehir Üniversitesi Rektörlüğü’nden akademik personel alımı için yeni ilam yayınlandı. Üniversite Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre, Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 23., 24., 26. maddeleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel şartları ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ile “Eskişehir Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” uyarınca Profesör, Doçent (Devamlı Statüde) ve Doktor Öğretim Üyesi alınacağı bildirildi. Akademik personel alımı başvuruları başlamış olup 11 Mayıs 2019’da başvurular sona ermektedir.

Haberi Beğendiniz mi ?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın