İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

17 yaşındaki Ecem’i öldüren caniden iğrenç savunma: Zaten bakire değildi !

Süleyman Kara tarafından öldürülüp, cesedi gömülmüş olarak bulunan Ecem Balcı cinayeti davasının 5. duruşması görüldü. Daha önceki duruşmalarda Ecem’in, annesinin sevgilisinden hamile kaldığını iddia eden cani, bu kez de “Ecem zaten bakire değildi” diyerek kendini savundu.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde 5 Ocak 2018 tarihinde ortadan kaybolan ve ormanda gömülü halde cesedi bulunan 17 yaşındaki Ecem Balcı cinayetiyle ilgili açılan davanın duruşmasına devam edildi.Daha önceki duruşmalarda Ecem’in, annesinin sevgilisinden hamile kaldığını söyleyen katil zanlısı Süleyman Kara, aynı savunmayı tekrarladı. Kara, “Ecem zaten bakire değildi” diyerek, olayın üzerine yıkılmaya çalışıldığını iddia etti.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaşayan 17 yaşındaki Ecem Balcı, 5 Ocak 2018 tarihinde evinden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Ailenin durumu polise bildirmesi üzerine polis ekipleri Ecem’i bulmak için arama başlatırken, Ecem’in annesi Esra Ercömert (41) bir not bırakarak Kandıra’ya bağlı Kerpe’de kayalıklardan denize atlayıp hayatına son verdi. Polis ekipleri, Esra Ercöment’in intiharının şüpheli olabileceği üzerinde durarak olayla ilgili inceleme başlatarak Ecem’in annesinin arkadaşı Süleyman K. ve akrabalarını gözaltına almıştı. Gözaltındaki Süleyman K.’nın ifadeleri üzerine ekipler, 16 Şubat gecesi Ecem’in cesedini Gölcük’e bağlı Ayvazpınar Köyü Yapraklı Deresi mevki’inde gömülü halde buldu. Süleyman K. sorgusunda Ecem’i öldürerek gömdüğünü itiraf etmesi sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili gözaltına alınan şüphelilerden N.K., Y.K., R.Ö.Y., K.A. ve İ.D. suç ve delilleri yok etme veya değiştirme suçundan adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Olayla ilgili olarak Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın 5. celsesi görülmeye devam edildi. Tutuklu sanık Süleyman K. Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya bağlandı. Duruşmaya Ecem Balcı’nın babası Gökhan Balcı, taraf yakınları ve evlatlar katıldı. Davada tutuklu yargılanan sanık Süleyman K., duruşmaya SEGBİS aracılığıyla katılırken, tutuksuz yargılanan sanıklar da salonda hazır bulundu. Ecem Balcı’yı öldürdüğü iddia edilen Süleyman K.’nin daha önce evinden çıkan tarihi eserlerle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında avukatlığını yapan Halit Demeç tanık olarak katıldı. Tanık sıfatıyla ifade veren Av. Halit Demeç, görülen dava hakkında hiçbir bilgisinin olmadığını belirterek, “Ben daha önce Süleyman K.’nın evinden çıkan tarihi eserlerle ilgili olayın soruşturma aşamasında bulundum. Bu davayla ilgili bir bilgim yoktur” dedi.

ADLİ TIP RAPORU GELMEDİ
Duruşmada Ecem Balcı hakkında istenen ayrıntılı otopsi raporunun gelmediği görülürken, Kocaeli Barosu temsilcileri davaya katılma talebinde bulundu. Duruşmada söz alan Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir, duruşmaya katılma taleplerinin hukuk çerçevesinde kabul edilmesini istediklerini söyledi. Ardından mahkeme savcısı tarafından ceza yargılama yasasının ilgili maddeleri gereği Kocaeli Barosu temsilcilerinin davaya katılma talepleri reddetti.

Daha sonra duruşmada söz alan sanık Süleyman K. daha önceki duruşmalarda yaptığı savunmaları tekrarlayarak, emniyetteki ifadesini işkence altında verdiğini iddia etti. Söz alan sanık avukatı ise Ecem Balcı’nın günlüklerinin kendisine ait olup olmadığına ilişkin rapor alınması talep ederek, “Ecem’in ölümüne ben de üzüldüm. Hepimiz üzüldük. Müvekkilim Ecem’i öldürmemiştir. Emniyette baskı altında ifade vermiştir. Bu olayın aydınlatılmasını ve Ecem’in gerçek katillerinin bulunmasını istiyoruz” dedi.

SAVUNMASINI TEKRAR ETTİ

Ardından duruşmaya SEGBİS ile bağlanan sanık Süleyman Kara, ifade verdiği sırada işkence gördüğünü, polislerin Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiğini söyledi. Kara, “Ben define hastasıyım. Beni karakolda çırılçıplak soydular, kameralar açıktı. Polisler bana işkence ettiler. Polis hem bana, hem İçişleri Bakanı’na, hem Cumhurbaşkanına küfür etti” dedi

Daha önceki duruşmalarda Ecem’in, annesinin sevgilisinden hamile kaldığını söyleyen Kara, aynı savunmayı tekrarladı. Kara, “Ecem zaten bakire değildi” diyerek, olayın üzerine yıkılmaya çalışıldığını iddia etti.

Haberi Beğendiniz mi ?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İzmir Dizi Fragman Tv En Güzel Aşk Sözleri , pdf e-kitap indir